swietokrzyskie.info

Niedziela, 30 sierpnia 2026, Do końca roku 123 dni Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Wiadomosci

Pińczów zaprasza na obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodane: Marta Data: 2026-04-24 10:54:34 (czytane: 660)  Wersja do druku

Samorząd Gminy Pińczów przygotował uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia zaplanowane na 3 maja 2026 roku będą miały tradycyjny, podniosły charakter i zgromadzą mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych instytucji.

Zobacz  

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.00 w sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Tam odbędzie się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kozubowie. W programie przewidziano również wystąpienie okolicznościowe Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie.

O godzinie 10.00 uczestnicy przeniosą się do kościoła pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie zaplanowano przemarsz z udziałem Orkiestry OSP Pińczów na Plac Konstytucji 3 Maja.

Główna część obchodów odbędzie się przy pomniku Konstytucji 3 Maja. W programie znalazła się ceremonia wciągnięcia flagi państwowej na maszt oraz odegranie hymnu narodowego. Następnie przewidziano przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek kwiatów. Uroczystości zakończą się oficjalnym podsumowaniem.

Organizatorzy podkreślają, że majowe święto jest okazją do wspólnego upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski oraz do wyrażenia szacunku dla tradycji i wartości narodowych. Do udziału w obchodach zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Pińczowa i okolic.

Źródło: UMiG Pińczów 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2026-08-29, godz: 12:00

    AKS 1947 Busko-Zdrój zagra z Koroną II Kielce. W sobotę wyjazdowy mecz 3. ligi

    Przed piłkarzami AKS 1947 Busko-Zdrój kolejne ligowe wyzwanie. W sobotę, 29 sierpnia, buszczanie pojadą do Kielc, gdzie zmierzą się z rezerwami Korony. Początek spotkania 6. kolejki Betclic 3. Ligi zaplanowano na godz. 12.00.




    Wróć do góry