swietokrzyskie.info

Czwartek, 16 kwietnia 2026, Do końca roku 259 dni Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Wiadomosci

AKS 1947 Busko-Zdrój żegna się z Pucharem Polski po porażce z Czarnymi Połaniec (foto)

Dodane: Marta Data: 2026-04-09 11:36:04 (czytane: 3492)  Wersja do druku

AKS 1947 Busko-Zdrój zakończył udział w rozgrywkach Chemar Rurociągi Pucharu Polski na etapie 1/8 finału. W meczu rozegranym 8 kwietnia na stadionie w Busku-Zdroju gospodarze przegrali z trzecioligowym zespołem MKS Czarni Połaniec 1:4. Byłeś na meczu? Sprawdź zdjęcia i znajdź siebie na trybunach!

Zobacz

Spotkanie od początku układało się pod dyktando gości, którzy już w 16. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Michała Smolenia. Kolejny cios zadali w 28. minucie za sprawą Sebastiana Dzikowskiego, ustalając wynik pierwszej połowy na 2:0.

Po przerwie zespół z Połańca nie zwolnił tempa. W 63. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Dzikowski, a cztery minuty później wynik podwyższył Grzegorz Płatek. AKS odpowiedział dopiero w końcówce spotkania – w 86. minucie honorowego gola zdobył Maciej Pokora, ustalając rezultat meczu na 1:4.

Zobacz

Porażka oznacza dla drużyny z Buska-Zdroju zakończenie pucharowej przygody. Rywale, reprezentujący wyższą klasę rozgrywkową, potwierdzili swoją przewagę i zasłużenie awansowali do kolejnej rundy.

Skład AKS 1947 Busko-Zdrój: Kundera (br), Kowalczyk, Grad, Rogoziński K., Rogoziński F. (kapitan), Pokora Maciej, Szlązak, Czajkowski, Ślefarski, Morąg, Łukawski.

Rezerwowi: Piątkowski (br), Pikul, Ból, Wierzchanowski, Mazur, Gwoźdź, Piątek, Pokora M.
Sztab szkoleniowy: Trenerzy: Kołodziejczyk, Starościak  Asystent: Maciej Boduszek

Zapraszamy na fotorelację w galerii pod artykułem. 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Stopnicki (2026-04-10 09:39:24)

Zoboczta przyjechały młode chlopoki z Połańca, mniejszy mieściny miały flagę prowadzili doping. A Buszcza co? Zbiranina zdychlokow na trybunach! Kopacze tyż lyche. Tak jest ze wszystkich Buszcza była Buszcza jest i zawsze będzie w czarnej dupie.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2026-04-24, godz:

    'Dni otwarte dla turystyki' w Busku-Zdroju

    Busko-Zdrój ponownie stanie się miejscem spotkań miłośników aktywnego wypoczynku, kultury i lokalnych tradycji. W dniach 24-26 kwietnia 2026 roku odbędą się Dni Otwarte dla Turystyki pod hasłem 'W poszukiwaniu Miłka Wiosennego'. W programie znalazły się liczne wydarzenia - od spacerów i rajdów, przez warsztaty i prelekcje, po koncerty i kiermasze.




    Wróć do góry