swietokrzyskie.info

Piątek, 17 kwietnia 2026, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wiadomosci

Rajd pieszy w 163. rocznicę bitwy pod Grochowiskami

Dodane: Marta Data: 2026-03-16 10:39:35 (czytane: 2446)  Wersja do druku

Oddział PTTK w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem AD ARMA POLONIA zapraszają do udziału w rajdzie pieszym organizowanym w 163. rocznicę bitwy pod Grochowiskami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 marca 2026 roku.

Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 9:00 przy tzw. „Ołówku” na ulicy Poprzecznej w Busku-Zdroju (link do mapy). Stamtąd uczestnicy wyruszą niebieskim szlakiem pieszym PTTK w kierunku Grochowisk. Trasa marszu w jedną stronę liczy około 10 kilometrów.

Po dotarciu na miejsce będzie możliwość wzięcia udziału w oficjalnych uroczystościach rocznicowych, które rozpoczną się o godzinie 11:30. Następnie dla uczestników zaplanowano ognisko turystyczne.

Zakończenie rajdu przewidziano w Grochowiskach. Powrót do Buska-Zdroju będzie możliwy we własnym zakresie lub wspólnie z prowadzącymi rajd tą samą trasą, niebieskim szlakiem pieszym PTTK. Organizatorzy informują również o możliwości powrotu pociągiem z przystanku kolejowego Grochowiska - odjazd zaplanowano na godzinę 13:44 (koleo.pl) .

Zobacz


Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową przypinkę. Organizatorzy zachęcają mieszkańców regionu oraz miłośników turystyki pieszej i historii do wspólnego uczczenia rocznicy jednego z ważniejszych wydarzeń powstania styczniowego.

Zapraszamy! 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2026-05-01, godz: 14.00

    Literacka Majówka w ECB w Pacanowie

    Majówka w Pacanowie zapowiada się wyjątkowo - pełna barwnych opowieści, kreatywnych warsztatów i rodzinnej zabawy inspirowanej literaturą. Już 1 i 3 maja Park Edukacyjny 'Akademia Bajki' zamieni się w przestrzeń, gdzie książki staną się początkiem niezwykłej przygody, łącząc pokolenia we wspólnym odkrywaniu świata wyobraźni.



    Wróć do góry