swietokrzyskie.info

Niedziela, 30 sierpnia 2026, Do końca roku 123 dni Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Wiadomosci

Susza i spadająca żyzność gleb. Bezpłatne szkolenie dla rolników w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2026-02-24 09:45:15 (czytane: 3083)  Wersja do druku

25 lutego 2026 roku w Busku-Zdroju odbędzie się bezpłatne szkolenie poświęcone kondycji gleb oraz przeciwdziałaniu skutkom suszy. Wydarzenie skierowane jest do rolników z województwa świętokrzyskiego, którzy chcą zwiększyć odporność swoich gospodarstw na zmienne warunki pogodowe i poprawić stabilność plonowania.

Zobacz

Coraz większa zmienność klimatu, długotrwałe okresy bez opadów przeplatane gwałtownymi deszczami oraz rosnące koszty produkcji sprawiają, że utrzymanie odpowiedniej żyzności gleby i jej zdolności do zatrzymywania wody staje się jednym z kluczowych wyzwań dla rolników w regionie. Odpowiedzią na te problemy ma być praktyczne szkolenie „Kondycja gleby i przeciwdziałanie suszy”, organizowane w ramach kampanii „Rolnik na plusie” przez Związek Młodzieży Wiejskiej we współpracy z Fundacją Polska z Natury.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:15 w Restauracji Grand przy ul. Tadeusza Kościuszki 60 w Busku-Zdroju. Program wydarzenia obejmuje m.in. rozpoznawanie kondycji gleby w praktyce, analizę wpływu niedoborów wody na plony i strukturę gleby, prezentację skutecznych działań poprawiających retencję wody oraz omówienie barier we wdrażaniu nowych rozwiązań wraz ze sposobami ich przełamywania.

Szkolenie ma charakter praktyczny i skierowane jest do rolników, którzy chcą realnie zwiększyć bezpieczeństwo ekonomiczne swoich gospodarstw oraz ograniczyć ryzyko strat wynikających z suszy. Organizatorzy zapowiadają również możliwość rozmowy o kierunkach wzmacniania konkurencyjności i stabilności gospodarstw w województwie świętokrzyskim.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 531 115 401 lub poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-08-29, godz: 12:00

AKS 1947 Busko-Zdrój zagra z Koroną II Kielce. W sobotę wyjazdowy mecz 3. ligi

Przed piłkarzami AKS 1947 Busko-Zdrój kolejne ligowe wyzwanie. W sobotę, 29 sierpnia, buszczanie pojadą do Kielc, gdzie zmierzą się z rezerwami Korony. Początek spotkania 6. kolejki Betclic 3. Ligi zaplanowano na godz. 12.00.



Wróć do góry