Dodane: Marta Data: 2026-01-23 08:30:17 (czytane: 8933) 
NEWAG przekazał karetkę neonatologiczną typu N na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, wzmacniając flotę transportu medycznego największej placówki pediatrycznej na południu Polski.
Nowoczesna i w pełni wyposażona karetka neonatologiczna została ufundowana przez firmę NEWAG z myślą o wzmocnieniu floty krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Szpital ten jest największą placówką pediatryczną na południu Polski, a jego misją jest ratowanie życia i zdrowia dzieci - od pierwszego dnia życia.
Karetka typu N przeznaczona jest do transportu wcześniaków oraz noworodków wymagających specjalistycznej opieki medycznej. W tego typu przypadkach czas reakcji i sprawność działania zespołów ratowniczych mają często kluczowe znaczenie dla dalszego stanu zdrowia i życia pacjentów. Pojazd został wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę, jaką mogą dysponować karetki neonatologiczne, w tym m.in. inkubator transportowy, defibrylator oraz kardiomonitor, umożliwiające prowadzenie zaawansowanego nadzoru medycznego już w trakcie transportu.
Przekazanie karetki wpisuje się w obchody 150-lecia istnienia spółki – jubileuszu, który dla NEWAG jest nie tylko okazją do podsumowania dorobku przemysłowego, lecz także momentem refleksji nad rolą firmy w życiu lokalnej i regionalnej społeczności, z którą związana jest od półtora wieku.
„150 lat istnienia firmy to dla nas zobowiązanie. Od pokoleń budujemy rozwiązania, które służą ludziom – dziś rozumiemy to szerzej niż tylko przez pryzmat transportu. Ta karetka jest wyrazem naszej odpowiedzialności wobec społeczności, w której od półtora wieku funkcjonujemy” – podkreśla prezes zarządu NEWAG – Zbigniew Konieczek
„Jesteśmy niezwykle wdzięczni firmie NEWAG za przekazanie nowoczesnej karetki neonatologicznej, która w istotny sposób wzmocni możliwości ratowania życia i zdrowia naszych najmłodszych pacjentów. To najpiękniejszy prezent, jaki mogliśmy otrzymać z okazji zeszłorocznego 60-lecia istnienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Nasz Szpital jest odrobinę młodszy niż firma NEWAG, która w tym roku świętuje imponujące 150-lecie, tym bardziej więc z uznaniem gratulujemy tak wyjątkowego jubileuszu i życzymy dalszego dynamicznego rozwoju, kolejnych innowacyjnych projektów oraz nieustającego zaangażowania w działania na rzecz społeczności” – mówi dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Działania realizowane przez spółkę w ramach jubileuszu 150-lecia koncentrują się na inicjatywach o trwałej wartości społecznej – takich, które przynoszą realne korzyści pacjentom i ich rodzinom oraz pozostają w służbie ludzi także po zakończeniu obchodów rocznicowych.
/Materiał w ramach współpracy komercyjnej/
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Wernisaż wystawy 'Transmutacja'. Fotografia jako opowieść o przemianie (foto)
Depresja nie wybiera. Bezpłatne konsultacje w Kielcach
'Jeszcze da się wytrzymać', czyli dlaczego Polacy kochają okulary, a nie badają wzroku?
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
Piątek trzynastego - pechowy dzień czy zwykły przesąd?
Rozliczenie PIT za 2025 rok bez wychodzenia z domu. Twój e-PIT rusza 15 lutego
Buscy policjanci zabezpieczyli prawie dwa kilo narkotyków i 102 tysiące złotych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
Piątek trzynastego - pechowy dzień czy zwykły przesąd?
Rozliczenie PIT za 2025 rok bez wychodzenia z domu. Twój e-PIT rusza 15 lutego
Tłusty Czwartek - tradycja pełna słodkości
Powiedz sobie 'Kocham Cię' i pomóż innym
Reportaż jako opowieść o tożsamości. Rusza konkurs 'Jest u mnie kraj...'
Pellet nadal bezpiecznym i stabilnym paliwem: sezonowe wahania nie zmieniają jego roli na rynku
Branża paliwowa prezentuje koncepcję sprzedaży bezwitrynowej na stacjach benzynowych
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Drugi Bieg Nocny w Busku-Zdroju
Wernisaż wystawy 'Transmutacja'. Fotografia jako opowieść o przemianie (foto)
Roztańczony kwiecień w Pińczowie. Ruszyły zapisy do 12. Otwartego Turnieju Tańca
Kruche piękno porcelany. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Regionalnym w Pińczowie
Kobiety na scenie i na widowni. Jubileuszowa odsłona 'W szpilkach do teatru'
Karnawał i Nowy Rok w polskiej tradycji ludowej
Wielke otwarcie Klubu KSIĘŻYC! W miejscu dawnego IMPERIUM powstaje nowy Klub!
Boże Narodzenie: historia kolędy
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Włodzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Pińczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Pawła Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
Prezydent RP Karol Nawrocki po zaprzysiężeniu - pyta, co słychać w Świętokrzyskiem (video)
Poseł Michał Cieślak komentuje wygraną Karola Nawrockiego (foto/video)
Ostatni dzwonek na zmianę miejsca głosowania i odbiór zaświadczenia
Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich 2025 – lokale czynne do 21:00 (foto)
Zarząd województwa chwali pierwszy rok kadencji: Opozycja krytykuje
FUTSAL TEAM Busko-Zdrój zmierzy się w sobotę, 21 lutego 2026 roku, z zespołem KS Zaczernie w ramach rozgrywek sezonu 2025/2026. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w hali PMOS w Busku-Zdroju.