Dodane: Marta Data: 2026-01-26 14:09:34 (czytane: 5010) 
To by³ fina³, w którym ka¿dy gest mia³ znaczenie. Od darczyñców i wolontariuszy, przez szkolne kiermasze, a¿ po licytacje i fina³owe miasteczko - wspólny wysi³ek mieszkañców gminy Tuczêpy przyniós³ ponad 37 tysiêcy z³otych.
Nieprzerwanie od 2009 roku Gmina Tuczêpy w³±cza siê w ogólnopolsk± akcjê Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy, wspieraj±c cele Fundacji i pomagaj±c w leczeniu ma³ych i du¿ych - w tym roku najm³odszych pacjentów, zbieraj±c ¶rodki na diagnostykê i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci.
34 Fina³ WO¦P odby³ siê 25 stycznia i po raz kolejny pokaza³, jak du¿a jest skala lokalnego zaanga¿owania i jak silna i zjednoczona potrafi byæ nasza spo³eczno¶æ. Wspólnym dzia³aniem uda³o siê zebraæ wielk± kwotê: 37 105,30 z³. Orkiestr± kierowa³o Centrum Kultury w Tuczêpach z wielkim wsparciem grupy wolontariuszy, dzia³aniami szkó³ w Nizinach i Tuczêpach oraz samorz±du gminnego.
Tegoroczny fina³ poprzedzi³y wielotygodniowe przygotowania. Grupa wolontariuszy rozsy³a³a maile i puka³a do wielu drzwi, by prosiæ o fanty na licytacje. Na apel odpowiedzia³o ponad 90 darczyñców, którzy podzielili siê swoim sercem i przekazali ponad 300 sztuk ró¿nego rodzaju przedmiotów, voucherów i itp. darów. Utworzono z nich 220 internetowych aukcji i kilkana¶cie „na ¿ywo” w dniu Fina³u. Licytacje rozpoczê³y siê 12 stycznia, a kilka dni pó¼niej do akcji przyst±pi³y spo³eczno¶ci szkó³. 14 i 15 stycznia szko³a w Tuczêpach przeprowadzi³a kiermasze zabawek, maskotek i ciast.
Zebrano w ten sposób 1976,10 z³. 15 stycznia w szkole w Nizinach odby³a siê akcja „Gramy dla WO¦P” z loteri± i s³odko¶ciami, które zasili³y puszki kwot± 2396 z³. Na internetowych aukcjach Centrum Kultury w Tuczêpach pojawi³y siê ró¿norodne przedmioty i us³ugi, w¶ród nich m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, us³ugi fryzjerskie, barberskie i ogrodnicze, mycie samochodów, ³owienie ryb, kosze pe³ne s³odko¶ci, domowych przetworów, miodów, jajek od „szczê¶liwych kur”, worki ziemniaków, swojskie wêdliny, para go³êbi, kurki nioski, vouchery do restauracji, na si³owniê i baseny, na naukê jazdy, na pierogi i domowe ciasta, wina z winiarni, wyroby ze szk³a, sprzêt kuchenny, wêdkarski, zestawy sportowca, pluszowe mrówki, zabawki, ksi±¿ki, torby, plecaki i walizka, bi¿uteria i kosmetyczki, koce, szale, sukienki i pi¿amki, luksusowe ¶rodki zapachowe, rêkodzie³o, wyj±tkowe propozycje takie jak: trening z mistrzem Polski w boksie, dzieñ w fotelu wójta Gminy Tuczêpy, czy przeja¿d¿ka „maluchem” i wiele, wiele innych.
Dzieñ Fina³u rozpocz±³ siê bardzo zimn± pogod±, ale gor±c± atmosfer±. Prace w sztabie trwa³y od samego rana. Przed ko¶cio³em w Nizinach i przed „organistówk±” w Tuczêpach kwestowa³y wolontariuszki: Julia ¯al i Paulina Lech z opiekunkami. Mieszkañcy nie zawiedli i znów do puszek trafi³a spora suma pieniêdzy.
W Centrum Kultury natomiast pracowa³ sztab, który czuwa³ nad przebiegiem i zakoñczeniem internetowych licytacji. Kamila Jamro¿y, Klaudia Pa³ka, Ma³gorzata Szkwarek, Iwona Kapusta, Bo¿ena Ta³aj, Tomasz Wolski i pracuj±ca „on-line” Eliza Mazur – to ich intensywne dzia³ania, wielkie zaanga¿owanie i determinacja przynios³y ogrom fantów i sprawn± organizacjê Fina³u Orkiestry. Prace sztabu wspar³a tak¿e swoj± prac± Wiktoria Kowalik. Po po³udniu na placu utworzy³o siê „orkiestrowe” miasteczko, oferuj±ce licytacje „na ¿ywo”, wystêpy artystyczne i strefê gastronomiczn±. Jednocze¶nie w Centrum mieszkañcy odbierali wylicytowane fanty i zape³niali puszki. Koncert rozpocz±³ Tomasz Mazur - kierownik Centrum Kultury w Tuczêpach i dyrygent tuczêpskiej Wielkiej Orkiestry. Razem z Marcinem Opozd± przeprowadzili licytacje, rozpoczynaj±c od wspania³ego tortu. Tradycyjnie wygra³a go Rada Gminy Tuczêpy wraz z wójtem gminy Jackiem Wilkiem. Tort trafi³ do uczestników Fina³u. Kolejne licytacje przynosi³y wiele u¶miechu i realne kwoty do puszek.
Na scenie wyst±pi³y wokalistki: Maja Stolarek, Emilia Maruszewska, Wiktoria Trze¶niewska, Lena Grosicka i Lena Kulczycka. Zatañczy³a energetyczna grupa taneczna Dance Masters. Strefa gastronomiczna oferowa³a pyszne specja³y: bigos przygotowany przez pracowników ¯³obka „S³oneczko”, kie³baski z grilla serwowane przez panie z Centrum Kultury, gor±ca czekolada od KGW w Sieczkowie i hot-dogi od KGW w Tuczêpach. Na rozgrzewkê podawano ciep³e napoje. Fina³ zakoñczy³o „¶wiate³ko do nieba” - plac roz¶wietli³y zapalone zimne ognie oraz stra¿ackie ¶wiat³a i syreny - do akcji w³±czy³y siê bowiem tak¿e jednostki OSP w: Tuczêpach, Nizinach, Januszkowicach i Jaros³awicach.
Ze sceny pop³ynê³y równocze¶nie wielkie podziêkowania od kierownika Centrum Kultury Tomasza Mazura za kolejny piêkny Fina³, za wspania³± organizacjê wszystkim zaanga¿owanym pracownikom Centrum Kultury, ¯³obka i Urzêdu Gminy, za pomoc KGW w Tuczêpach i Sieczkowie, za ochronê OSP w Tuczêpach i Policji w Stopnicy, a nade wszystko wolontariuszom, darczyñcom i licytuj±cym mieszkañcom gminy. Za pracê, wielkie serca i hojno¶æ ludzi, którzy wierz± w moc Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy i moc pomagania.
Gmina Tuczêpy zagra³a w 2026 roku dla sztabu w Staszowie. Tam uda³o siê zebraæ 97 019,19 z³, z czego: gmina Staszów - 41 717,27 z³, gmina Ole¶nica - 18 746,62 z³ i gmina Tuczêpy - 36 555,30 z³ plus 550,00 z³ wp³acone BLIKIEM. Ca³o¶æ zebranej przez Tuczêpy kwoty to: 37 105,30 z³.
/Anna Stêpieñ/
¬ród³o: Centrum kultury w Tuczêpach
Kruche piêkno porcelany. Wyj±tkowa wystawa otwarta w Piñczowie (foto)
Kozio³ek Mato³ek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla m³odych twórców
Ciuchcia Ponidzie wraca na tory. Rewitalizacja wkracza w decyduj±c± fazê (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Wstêp wolny do Kompleksu Tê¿nia w Busku-Zdroju!
¦rody z KSeF - szkolenia dla przedsiêbiorców
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
50. Jubileuszowe Buskie Spotkania z Folklorem
Dziedzictwo spo³eczne - program dotacyjny Centrum Archiwistyki Spo³ecznej
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
¦rody z KSeF - szkolenia dla przedsiêbiorców
Dziedzictwo spo³eczne - program dotacyjny Centrum Archiwistyki Spo³ecznej
ZUS zakoñczy³ wysy³kê PIT-ów za 2025r.
Dzi¶ ¦roda Popielcowa: rozpoczynamy Wielki Post
Bankowo¶æ 2026: rok wizjonerów-pragmatyków w erze Agentic AI
Narodowy Dzieñ Pamiêci ¯o³nierzy Armii Krajowej
Pi±tek trzynastego - pechowy dzieñ czy zwyk³y przes±d?
Rozliczenie PIT za 2025 rok bez wychodzenia z domu. Twój e-PIT rusza 15 lutego
Trwaj± zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachêca do udzia³u
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyja¼ni z Ruchem Chorzów ju¿ w sobotê
Dzi¶ weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walcz± w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwyciê¿a w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielê walczy Partryk G³uch!
Br±zowy medal Mistrzostw Polski dla Po³añca!
Drugi Bieg Nocny w Busku-Zdroju
Kruche piêkno porcelany. Wyj±tkowa wystawa otwarta w Piñczowie (foto)
Kozio³ek Mato³ek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla m³odych twórców
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
50. Jubileuszowe Buskie Spotkania z Folklorem
Komedia idealna na Dzieñ Kobiet. 'Bonobo - randka w ciemno' ju¿ 8 marca w Kielcach
Wernisa¿ wystawy 'Transmutacja'. Fotografia jako opowie¶æ o przemianie (foto)
Roztañczony kwiecieñ w Piñczowie. Ruszy³y zapisy do 12. Otwartego Turnieju Tañca
Kruche piêkno porcelany. Wyj±tkowa wystawa w Muzeum Regionalnym w Piñczowie
Kobiety na scenie i na widowni. Jubileuszowa ods³ona 'W szpilkach do teatru'
Piñczów wybierze nowego burmistrza. G³osowanie zaplanowano na 26 kwietnia
W³odzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Piñczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Paw³a Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - ¦wiadomy Senior' w Piñczowie
Prezydent RP Karol Nawrocki po zaprzysiê¿eniu - pyta, co s³ychaæ w ¦wiêtokrzyskiem (video)
Pose³ Micha³ Cie¶lak komentuje wygran± Karola Nawrockiego (foto/video)
Ostatni dzwonek na zmianê miejsca g³osowania i odbiór za¶wiadczenia
Trwa g³osowanie w wyborach prezydenckich 2025 – lokale czynne do 21:00 (foto)
Zarz±d województwa chwali pierwszy rok kadencji: Opozycja krytykuje
| Komentarze (0) |