Dodane: Marta Data: 2025-12-12 11:20:07 (czytane: 4867) 
Grudzień wcale nie musi oznaczać mrozu, szarego nieba i czekania na święta z kubkiem herbaty pod kocem. Jeśli nie lubisz grudniowej atmosfery w Polsce, zawsze możesz wyrwać się z na egzotyczne wakacje. Zapraszamy na przegląd kierunków pełnych słońca, turkusowej wody i temperatur, które się absolutnie z zimą nie kojarzą.
Grudzień jest tym miesiącem, w którym w Europie robi się chłodno. Nawet na południu, gdzie nadal można spacerować w bluzie bez czapki, jest już zbyt chłodno na odpoczynek na plaży i pływanie w morzu. W tym samym czasie na świecie jest bardzo dużo miejsc, gdzie trwa pełnia lata. Sezon turystyczny dopiero się rozkręca, kurorty nie są zatłoczone, a słońce świeci naprawdę mocno.
Egzotyka i wakacje w grudniu? Tak, to się może udać, jeśli zechcesz oddalić się od Europy. Masz ogromny wybór od tropikalnych wysp Oceanu Indyjskiego, przez tradycyjne kraje Azji, aż po gorące klimaty Karaibów i Ameryki Południowej.
Jeśli szukasz egzotyki, to znaczy, że zależy Ci na wysokich temperaturach, słonecznej pogodzie i zielonej roślinności. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdziesz m.in. Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikanę, Meksyk, Zanzibar, Oman czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Leżą w różnych regionach świata, ale łączy je słońce i typowo wakacyjna atmosfera przez cały rok. Tam po prostu zawsze trwają wakacje. Egzotyka w grudniu z Itaką z powodzeniem dorównuje tej lipcowej, a pod wieloma względami nawet ją przewyższa.
Jeśli Twoim marzeniem jest egzotyczna wyspa, pomyśl o wyprawie na Bali, Langkawi, Wyspy Zielonego Przylądka lub do Dominikany. Wolisz stały ląd pod stopami? Nie ma problemu – Brazylia, Kenia, Oman, Kolumbia i Zjednoczone Emiraty Arabskie są gotowe ugościć cię po królewsku.
Egzotyczny wyjazd w grudniu możesz połączyć ze świętami. Choinka w sąsiedztwie palmy to naprawdę może być coś.
Zacznijmy od formalności. Na pewno musisz mieć paszport. Większość krajów wymaga, żeby był ważny minimum pół roku od planowanej daty powrotu. Przyda się też karta wielowalutowa, którą będziesz płacić na miejscu bez ponoszenia kosztów przewalutowania.
Do walizki spakuj komplet letniej odzieży, kosmetyki z filtrami UV, okulary przeciwsłoneczne i wszystko to, co zwykle jest potrzebne na egzotycznych wakacjach latem. Jeśli planujesz zabierać sprzęt elektroniczny, upewnij się, czy będzie Ci potrzebny adapter do gniazdek oraz transformator, który dostosuje urządzenie do napięcia 110 V. Tak jest na przykład w Dominikanie, w Kolumbii i częściowo w Brazylii.
Zadbaj też o dobry humor i dużo kart pamięci, bo jedna na pewno nie wystarczy. Egzotyka ma to do siebie, że chce się ją uwieczniać na każdym kroku.
Planując wyjazd, warto określić swoje priorytety: czy stawiasz na relaks na plaży, zwiedzanie, aktywny wypoczynek, a może rodzinny wyjazd z dziećmi?
Jeśli zależy Ci na ciepłej wodzie i rajskich widokach - Dominikana czy Zanzibar będą strzałem w dziesiątkę. Dla miłośników zwiedzania i arabskiej kultury świetnym wyborem będzie Oman. Natomiast osoby, które lubią połączenie egzotyki i wysokiego standardu, docenią Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Bez względu na to, jaki kierunek ostatecznie wybierzesz, wszystko wskazuje na to, że będziesz się dobrze bawić. Grudzień to miesiąc szczególny, dla niektórych wręcz magiczny, wtedy wszystko się udaje. Jeśli marzy Ci się zima w tropikach, grudzień to idealny moment - pakuj walizkę!
/Artykuł sponsorowany/
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Wstęp wolny do Kompleksu Tężnia w Busku-Zdroju!
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
Nowa linia kolejowa połączy Kraków z Buskiem-Zdrojem? Samorządy podpisały ważne porozumienie (foto)
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Busko-Zdrój po raz kolejny stanie się miejscem niezwykłego spotkania z naturą, sztuką i zdrowym stylem życia. W dniach 12-14 czerwca 2026 roku odbędzie się Festiwal Kwiatów – wydarzenie, które co roku zachwyca mieszkańców i turystów.