swietokrzyskie.info

Sobota, 30 sierpnia 2025, Do końca roku 123 dni Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Wernisaż wystawy 'Busczanie w Powstaniu Warszawskim' w Galerii Willa Polonia

Dodane: Marta Data: 2025-07-30 15:43:39 (czytane: 3036)  Wersja do druku

Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Buska Galeria Sztuki Willa Polonia zapraszają na wernisaż wystawy 'Busczanie w Powstaniu Warszawskim', który odbędzie się w piątek, 1 sierpnia 2025 roku o godzinie 18:00 w Willi Polonia przy al. Adama Mickiewicza 7 w Busku-Zdroju.

Zobacz

Wystawa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-historycznej BohaterON – włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję wiedzy o historii Polski XX wieku.

Ekspozycja prezentować będzie m.in. sylwetkę Leszka Żółtaka-Zasławskiego, urodzonego w 1920 roku mieszkańca Buska, uczestnika walk powstańczych. W otwarciu wystawy weźmie udział radny Kamil Oliwkiewicz, wnuk stryjeczny powstańca.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych historią lokalną i narodową do udziału w wernisażu i odwiedzenia wystawy, która oddaje hołd mieszkańcom regionu zaangażowanym w walkę o niepodległość.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września 2025 roku od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00–17:00. Wstęp wolny. Kuratorem wystawy jest Renata Urban.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2025-08-30, godz:

    Dni Buska-Zdroju 2025

    Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na Dni Buska-Zdroju 2025 - dwudniowe święto miasta, które odbędzie się 30 i 31 sierpnia. Tegoroczna edycja zapowiada się jako jedno z największych wydarzeń plenerowych kończących wakacje w regionie.



    Wróć do góry