swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 08 września 2025, Do końca roku 114 dni Imieniny: Czcibora, Marii, Radosława

Wiadomosci

Szachy łączą pokolenia - Pierwszy turniej rodzinny już za nami (foto)

Dodane: Marta Data: 2025-06-04 14:19:45 (czytane: 6074)  Wersja do druku

Pod hasłem „Szachy łączą pokolenia” w sobotę, 31 maja, odbył się I Otwarty Turniej Rodzinny w Szachach. W wydarzeniu wzięły udział drużyny złożone z dwóch członków jednej rodziny, które rywalizowały ze sobą w systemie siedmiorundowym. Każda partia trwała 10 minut, a w szranki stanęło aż 16 par.

Zobacz

Turniej okazał się znakomitą okazją do integracji międzypokoleniowej. Choć nie brakowało sportowych emocji, a przegrane partie wzbudzały czasem drobne animozje, rywalizacja przebiegała w duchu zabawy i szacunku. Dorośli poczuli dreszczyk emocji, a dzieci z zaangażowaniem wspierały swoich partnerów z drużyny. Formuła wydarzenia spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem – pojawiły się już pierwsze głosy o potrzebie częstszej organizacji takich spotkań.

Już 13 czerwca Klub Sportowy Szach Mag Busko-Zdrój wraz z restauracją Dersław zapraszają na szachy w plenerze. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:30 na dziedzińcu Zamku Dersława. Mile widziani są wszyscy amatorzy i pasjonaci szachów – ze swoimi szachownicami. Będzie okazja do gry i wspólnego rozwiązywania zagadek logiczno-szachowych.

Zobacz

Klub Szach Mag składa serdeczne podziękowania pani Wioletcie Kumor – opiekunce szkolnego koła szachowego – za przygotowanie i dekorację sali turniejowej.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, który udostępnił salę gimnastyczną, wydarzenie mogło odbyć się w komfortowych warunkach.

Relacja z turnieju również na stronie: SkillsHatchery

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2025-09-14, godz: 14:00

    III Piknik Rodzinny 'Ro(c)kokowe Inspiracje' w Oleśnicy

    Centrum Kultury w Oleśnicy zaprasza mieszkańców na III Piknik Rodzinny pod hasłem 'Ro(c)kokowe Inspiracje'. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 września 2025 roku, o godzinie 14:00. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica.



    Wróć do góry