swietokrzyskie.info

Środa, 04 marca 2026, Do końca roku 302 dni Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława

Wiadomosci

Spacer śladami Wojtka Belona: Pamięć o Piewcy Ponidzia

Dodane: Marta Data: 2025-05-22 10:45:14 (czytane: 4997)  Wersja do druku

W ramach 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina', Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - spacer z przewodnikiem 'Śladami Wojtka Belona', który odbędzie się 23 maja 2025 roku o godzinie 14:00.

 Zobacz

Celem spaceru jest przypomnienie postaci Wojtka Belona – poety, pieśniarza, założyciela Wolnej Grupy Bukowina i wielkiego miłośnika Ponidzia, który w swojej twórczości nierozerwalnie związał się z tym regionem. Uczestnicy wędrówki będą mieli okazję odwiedzić miejsca związane z artystą oraz wysłuchać opowieści o jego życiu i twórczości.

Spacer stanowi formę upamiętnienia Wojtka Belona w 40. rocznicę jego śmierci, a także okazję do refleksji nad jego dziedzictwem artystycznym, które do dziś pozostaje żywe w świadomości mieszkańców i miłośników poezji śpiewanej.

Więcej informacji o programie 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina' można znaleźć w naszym artykule: https://busko.com.pl/juz-w-ten-weekend-17-ogolnopolski-festiwal-piosenki-im-wojtka-belona-w-busku-zdroju,0,3,1,1,3,40554,n.html

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-03-28, godz: 9:00

Kiermasz Wielkanocny w Busku-Zdroju

Wiosna w Busku-Zdroju tradycyjnie przynosi atmosferę świątecznych przygotowań. Już 28 marca Plac Zwycięstwa wypełni się zapachem regionalnych przysmaków i barwami rękodzieła podczas Kiermaszu Wielkanocnego 'Kukuryku w Cielętniku' - wydarzenia, którego nazwa kryje w sobie ciekawą lokalną historię.




Wróć do góry