swietokrzyskie.info

Wtorek, 03 marca 2026, Do końca roku 303 dni Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Polska Kapadocja zachwyciła! I Festiwal Balonów BaLOnoVE Świętokrzyskie już za nami (foto)

Dodane: Marta Data: 2025-06-23 10:42:41 (czytane: 33732)  Wersja do druku

W dniach 19-22 czerwca 2025 roku niebo nad Ponidziem wypełniło się feerią kolorów i zachwytów - wszystko za sprawą I Festiwalu Balonów BaLOnoVE Świętokrzyskie, któremu towarzyszył Balonowy Puchar Polski. Pińczów na kilka dni zamienił się w bajkową krainę - prawdziwą polską Kapadocję.

 Zobacz
/zdj. UM Pińczów/
 

To pierwsze tak duże wydarzenie balonowe w regionie okazało się nie tylko sukcesem organizacyjnym, ale przede wszystkim magicznym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Barwne balony, unoszące się nad doliną Nidy, stworzyły niezapomniany widok, który długo pozostanie w pamięci mieszkańców i turystów.

Wspaniała atmosfera towarzyszyła również wieczornym wydarzeniom. Nocny pokaz balonów, który odbył się 21 czerwca na lądowisku w Pińczowie, zgromadził tłumy widzów i oczarował swoją urodą. Rozświetlone balony w rytmie muzyki stworzyły widowisko, jakiego Ponidzie jeszcze nie widziało.

Zobacz

Na festiwalowej scenie wystąpili artyści, którzy porwali publiczność: La Bouche z charyzmatyczną Nataschą Wright, Komodo & Howard Dee, Jessica Jean oraz Szalone Małpki, które przygotowały radosny koncert dla najmłodszych. Emocji nie zabrakło również dzięki pokazom akrobatycznym Igi Klesyk, spektakularnym ewolucjom rowerowym Krystiana Herby i dynamicznemu show tanecznemu.

Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji towarzyszących – strefa symulatorów, kino 5D, food trucki, lokalne stoiska i uwielbiana przez dzieci Strefa Kids, w której czekały dmuchańce, szczudlarze, animacje i balony z helem.

Festiwal poprowadził znany prezenter Mateusz Szymkowiak, który zadbał o dobrą energię i świetną komunikację z publicznością przez wszystkie dni wydarzenia.

Zobacz
/zdj. UM Pińczów/

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Aeroklub Kielecki, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Kraków Balloon Team.

I Międzynarodowy Festiwal Balonów BaLOnoVE Świętokrzyskie pokazał, że Ponidzie ma ogromny potencjał turystyczny i może z powodzeniem konkurować z najpiękniejszymi regionami Europy. To były dni pełne wzruszeń, zachwytów i rodzinnej radości. Wszyscy, którzy odwiedzili Pińczów w tym czasie, byli zgodni – już nie mogą się doczekać kolejnej edycji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii pod artykułem. 

Zdjęcia: Krzysztof Kuza (https://buycoffee.to/fotorelacjoner)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

kazek (2025-06-24 09:47:55)

Z Kapadocją to ma wspólne tylko balony

(2025-06-23 11:34:15)

Nie widać było zadnego

Nasz patronat

Data: 2026-03-28, godz: 9:00

Kiermasz Wielkanocny w Busku-Zdroju

Wiosna w Busku-Zdroju tradycyjnie przynosi atmosferę świątecznych przygotowań. Już 28 marca Plac Zwycięstwa wypełni się zapachem regionalnych przysmaków i barwami rękodzieła podczas Kiermaszu Wielkanocnego 'Kukuryku w Cielętniku' - wydarzenia, którego nazwa kryje w sobie ciekawą lokalną historię.



Wróć do góry