swietokrzyskie.info

Środa, 04 marca 2026, Do końca roku 302 dni Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława

Wiadomosci

Wystawa 'Historia Biblii' w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2025-03-05 12:19:11 (czytane: 6705)  Wersja do druku

Od 24 marca do 11 kwietnia 2025 roku w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko w Busku-Zdroju będzie można zwiedzać wyjątkową wystawę 'Historia Biblii'. Ekspozycja pozwoli odwiedzającym zapoznać się z ponad 3000-letnią historią Pisma Świętego w jednym miejscu.

Zobacz

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, a także skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze Biblii. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, dotknąć i przekonać się, jak wyjątkową księgą jest Biblia.

Organizatorami wydarzenia są Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz kompleks #TężniaBusko. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Domu Zdrojowym przy ul. Waryńskiego 5 w Busku-Zdroju.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-03-28, godz: 9:00

Kiermasz Wielkanocny w Busku-Zdroju

Wiosna w Busku-Zdroju tradycyjnie przynosi atmosferę świątecznych przygotowań. Już 28 marca Plac Zwycięstwa wypełni się zapachem regionalnych przysmaków i barwami rękodzieła podczas Kiermaszu Wielkanocnego 'Kukuryku w Cielętniku' - wydarzenia, którego nazwa kryje w sobie ciekawą lokalną historię.



Wróć do góry