swietokrzyskie.info

Niedziela, 30 sierpnia 2026, Do końca roku 123 dni Imieniny: Benona, Jowity, Szczęsnego

Wiadomosci

Pożar wiat garażowych w Woli Zofiowskiej: Strażacy w akcji przez ponad trzy godziny

Dodane: Marta Data: 2025-02-12 10:06:21 (czytane: 12460)  Wersja do druku

We wtorek, 11 lutego 2025 roku o godzinie 23:15 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze wiat garażowych w miejscowości Wola Zofiowska, gm. Gnojno. Ogień pojawił się w kompleksie budynków o różnorodnej konstrukcji, pokrytych blachą, znajdujących się blisko zabudowań mieszkalnych.

Zobacz

Na miejsce natychmiast skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Busku-Zdroju, wraz z Oficerem Operacyjnym Powiatu, a także jednostki OSP z gminy Gnojno. Ze względu na rozmiar zdarzenia i jego lokalizację, do akcji dołączyły również zastępy z JRG Chmielnik.

Po przybyciu strażacy potwierdzili, że pożarem objęty jest cały kompleks wiat. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów gaśniczych – trzech do wnętrza płonących budynków i jednego w obronie przylegającego murowanego budynku gospodarczego.

Po opanowaniu sytuacji strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych nadpalonych konstrukcji oraz wynoszenia maszyn i urządzeń, które następnie zostały dogaszone. Pogorzelisko skontrolowano kamerą termowizyjną, nie stwierdzając dalszego zagrożenia.

Akcja gaśnicza trwała niemal trzy i pół godziny i brało w niej udział 28 strażaków z ośmiu zastępów. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

 

Źródło: KP PSP w Busku-Zdroju

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2025-02-12 15:27:06)

Czyżby UA w akcji?

Nasz patronat

Data: 2026-08-29, godz:

Dni Buska-Zdroju 2026

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jerzy Szydłowski oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na Dni Buska-Zdroju 2026 - dwudniowe święto miasta, które odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Tegoroczna edycja zapowiada się jako jedno z największych wydarzeń plenerowych kończących wakacje w regionie.



Wróć do góry