swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 15 czerwca 2026, Do końca roku 199 dni Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Wigilia środowiskowa w Pacanowie - tradycja wspólnego świętowania (foto/video)

Dodane: Marta Data: 2024-12-27 09:00:21 (czytane: 8395)  Wersja do druku

W sobotę, 14 grudnia 2024 roku, w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbyła się coroczna wigilia środowiskowa, organizowana z myślą o osobach samotnych i starszych.

Wydarzenie przygotowało Stowarzyszenie 'Miłośników Gminy Pacanów' z koordynatorką Jolantą Wiktorowicz oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Pacanów Krzysztofem Eliaszem. Na spotkanie przybyło ponad 130 osób.

Zobacz

Wigilia rozpoczęła się serdecznym powitaniem przez burmistrza Krzysztofa Eliasza. Następnie ksiądz Leszek Domagała, proboszcz parafii w Pacanowie, poświęcił opłatek i tradycyjne wigilijne potrawy. Wśród gości znaleźli się mieszkańcy oraz przedstawiciele władz lokalnych, w tym Anita Koniusz – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Wiesław Skop – Przewodniczący Rady Powiatu Buskiego, Artur Czub – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pacanowie, radni oraz dyrektor Europejskiego Centrum Bajki Aleksandra Stachniak.

Zobacz

Na stole nie zabrakło  tradycyjnych potraw wigilijnych, takich jak kapusta z grochem, karp, barszcz czerwony, pierogi czy kompot z suszu. W świątecznej atmosferze uczestnicy dzielili się opłatkiem, składali życzenia, a także wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Zespół „Pacanowianie” zaprezentował tradycyjne kolędy, a Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Maligi wprowadziła wszystkich w wyjątkowy nastrój aranżacjami świątecznych melodii. Szczególną atrakcją był debiut zespołu „Sami Swoi” z Oblekonia, którego energiczne wykonania tradycyjnych kolęd zyskały aplauz zgromadzonych.

 Zobacz

Na zakończenie burmistrz Krzysztof Eliasz podziękował Jolancie Wiktorowicz za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego spotkania. Dzięki wspólnym wysiłkom, wigilia środowiskowa w Pacanowie stała się okazją do integracji, wspólnego świętowania i dzielenia się ciepłem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Materiał video Robert Gwóźdź.

Źródło: UMiG Pacanów

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

och (2024-12-31 19:16:08)

pokochali z powrotem wielebnego...............

Nasz patronat

Data: 2026-06-20, godz: 9.00

Przywitanie Lata - Zawody Wędkarskie

Młodzi miłośnicy wędkarstwa będą mieli okazję rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, nad zbiornikiem w Radzanowie odbędą się otwarte zawody wędkarskie 'Przywitanie Lata', skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.



Wróć do góry