swietokrzyskie.info

Środa, 29 kwietnia 2026, Do końca roku 246 dni Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Materka - podziękowania od rodziny (foto/)

Dodane: Marta Data: 2022-11-29 15:11:19 (czytane: 13908)  Wersja do druku

W sobotę, 26 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe ŚP. Andrzeja Materka. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy, koledzy, sąsiedzi, wszyscy którzy Andrzeja znali i cenili, tłumnie zgromadzili się na cmentarzu w Busku-Zdroju, aby towarzyszyć mu w drodze na miejsce wiecznego spoczynku.

Andrzej Materek  był znany przede wszystkim jako wielki pasjonat historii, członek wielu grup rekonstrukcyjnych. Brał udział w każdym wydarzeniu, gdzie mógł dzielić się swoja pasją i wiedzą historyczną.

Jak podkreślali jego przyjaciele - Andrzej był zawsze życzliwy, nigdy nie odmawiał pomocy potrzebującym. Kochał życie. Miał głowę pełną pomysłów i miał energię na ich realizację. Często pisał wiersze na każdą okazję. Wprowadzał radość wszędzie tam, gdzie się znalazł. To był człowiek ceniony, ważny i zasłużony dla Buska-Zdroju. Wielki społecznik, mocno zaangażowany w krzewienie historii. Działał w buskim oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Pracował z młodzieżą, zajmował się survivalem. Był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym.

Przez 30 lat był pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W ubiegłym miesiącu obchodził jubileusz pracy. Przez18 lat kierował placówką terenową KRUS w Busku-Zdroju.

Zobacz


Żona i synowie za naszym pośrednictwem składają podziękowania:

Chcemy podziękować wszystkim tym, którzy towarzyszyli mojemu Mężowi w jego ostatniej drodze – kochanej rodzinie, szanownie zebranym, krewnym, znajomym, sąsiadom, przyjaciołom, koleżankom i kolegom z pracy z KRUS, koleżankom i kolegom z pracy z TUW, druhom z Ad Arma Polonia i Pro Memoria, Żuawom Śmierci, Zuchom, Harcerzom, kompanom z grup rekonstrukcyjnych i innych stowarzyszeń. Przepraszamy, że prosiliśmy o nieskładanie kondolencji na cmentarzu - to było dla nas zbyt trudne. Chcemy podkreślić, że Wasza obecność, telefony, wpisy w sieci czy sms-y, sprawiły, że ból i rozpacz były łatwiejsze do zniesienia.
Wszystkim, którzy byli z nami przy urnie Andrzeja, ale także myślami, z całego
serca dziękujemy.

Żona i synowie.    


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry