swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Tymczasowe aresztowanie dyrektora podejrzanego o przywłaszczenie kilkuset tysięcy złotych

Dodane: Marta Data: 2022-10-04 09:30:19 (czytane: 17403)  Wersja do druku

Prokuratura Okręgowa w Kielcach poinformowała o zatrzymaniu dyrektora buskiej szkoły, podejrzanego o przywłaszczenie powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670.000 zł

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju nadzoruje prowadzone przez tamtejsza Komendę Powiatową Policji śledztwo przeciwko Tomaszowi G. (lat 50) podejrzanemu o przywłaszczenie powierzonych mu pieniędzy w kwocie kilkuset tysięcy złotych.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy, w oparciu o który ustalono, że 50-latek, jako dyrektor jednej ze szkół w powiecie buskim, dokonał przywłaszczenia powierzonych mu przez pracowników i uczniów pieniędzy, przekazywanych tytułem zapłaty za planowane wycieczki szkolne oraz stanowiących środki tzw. rady rodziców, w kwocie stanowiącej mienie znacznej wartości.

W dniu 26.09.2022 r. mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia doprowadzony do buskiej prokuratury, gdzie prokurator przedstawił zarzut przywłaszczenia powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670.000 zł.

W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.  Następnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy należycie zabezpieczy dalszy tok sprawy. Sąd wniosek ten uwzględnił w całości.

W sprawie kompletowany będzie materiał dowodowy, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

Tomasz (2022-10-04 16:39:43)

Pan Starosta nie wiedział !? Nie chciał wiedzieć, bo tak wygodnie. Tak jak cała reszta. Uzależniony potrafi sam siebie sprzedać, żeby mieć na hazard. Nie ma w tym nic dziwnego. Gdzie było współpracownicy ? Pozostawili do dyspozycji Pana Tomasz G. 670 tys. Czemu nie zostało założone jakieś specjalne konto na którym środki zostały by zdeponowane z podwójną weryfikacja transakcji?Czy taka kwota była w sejfie w szkole przetrzymywana za obrazem Kościuszki ?Straszne, aż śmieszne!Pan Starosta powinien wziąć odpowiedzialność za ta cała sytuacje i ponieść tego konsekwencje. Przez parking i boisko miał Tomaszka na wyciągnięcie ręki!

Radio Kielce donosi także: (2022-10-04 16:20:22)

Władze Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju starają się odzyskać pieniądze, skradzione przez Tomasza G., byłego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.– Podejmujemy działania, zmierzające do tego, aby spróbować zabezpieczyć majątek, który obecnie pan dyrektor posiada, albo ten majątek, który w ostatnim okresie został rozpisany przez niego – tłumaczy starosta.Jerzy Kolarz dodaje, że nawet notarialne przekazanie posiadanej nieruchomości innej osobie może zostać podważone, jeżeli doszło do tego z zamiarem ukrycia majątku przed organami ścigania.

Nepotyzm, układy, kolesiostwo, i inne sprawy- ot buskie bagienko... Wstyd na całą Polakę... (2022-10-04 16:16:37)

Jak donosi Radio Kielce:Policjanci skazani za ośmieszanie bezdomnych. Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu usłyszeli byli policjanci z Buska-Zdroju. Dwóch mężczyzn odpowiadało za to, że w czasie służby robili zdjęcia bezdomnym i wysyłali je na prywatnych komunikatorach społecznościowych. Tam w obraźliwy sposób je komentowali.

Barbara (2022-10-04 15:01:42)

Biedne dzieci w tym wszystkim, krwawica ich rodziców przepadła a czasy są takie że nikt tych pieniążków drugi raz nie wyłoży co je wziął przegrał.Ciekawe czy znajdą się w gminie jacyś dobrodzieje tych dzieciaków co im zapłacą za te wycieczki, ciekawe, może już nie na Chorwacje ale chociaż do Częstochowy albo do Lichenia...

(2022-10-04 14:48:41)

Szkoda człowieka uzależnienie to uzależnienie nieważne czy od alkoholu czy od hazardu.

(2022-10-04 13:15:06)

No, ale stało się coś ?

zdziwiony (2022-10-04 12:55:33)

a starosta udaje, że nic nie wiedział, że nikt mu nie powiedział.

r (2022-10-04 11:54:13)

Buskie bagienko..

(2022-10-04 11:24:12)

Nie on pierwszy, nie ostatni...

Anonim112 (2022-10-04 10:59:25)

Jak można utrzymywać na stanowisku osobę, która wiadomo od lat, że ma problemy z hazardem? Układy i układziki. Panie starosto, niech Pan lepiej dobiera osoby na decydujących stanowiskach, najpierw szaleje dyrektor szpitala, a później dyrektor szkoły. Chyba czas odstąpić miejsca młodym

Stanisław (2022-10-04 10:49:15)

A gdzie było całe to otoczenie pana dyrektora, jego zastępcy, służby księgowe, kuratorium, starostwo ? Nagle tylko on, sam jeden winny i zatrzymany. Przecież szkoła to chyba nie był jego prywatny folwark? On już ma swą karę i pewnie będzie siedział dłużej, a osoby nadzorujące, fotografujące się z nim ostatnimi laty ? Słabe to i klasyczne zamiatanie pod dywan. Czy tak ma wyglądać wychowanie młodego pokolenia, tak ma wyglądać odpowiedzialność. Hipokryzja do kwadratu

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry