swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Tymczasowe aresztowanie dyrektora podejrzanego o przywłaszczenie kilkuset tysięcy złotych

Dodane: Marta Data: 2022-10-04 09:30:19 (czytane: 17404)  Wersja do druku

Prokuratura Okręgowa w Kielcach poinformowała o zatrzymaniu dyrektora buskiej szkoły, podejrzanego o przywłaszczenie powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670.000 zł

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju nadzoruje prowadzone przez tamtejsza Komendę Powiatową Policji śledztwo przeciwko Tomaszowi G. (lat 50) podejrzanemu o przywłaszczenie powierzonych mu pieniędzy w kwocie kilkuset tysięcy złotych.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy, w oparciu o który ustalono, że 50-latek, jako dyrektor jednej ze szkół w powiecie buskim, dokonał przywłaszczenia powierzonych mu przez pracowników i uczniów pieniędzy, przekazywanych tytułem zapłaty za planowane wycieczki szkolne oraz stanowiących środki tzw. rady rodziców, w kwocie stanowiącej mienie znacznej wartości.

W dniu 26.09.2022 r. mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia doprowadzony do buskiej prokuratury, gdzie prokurator przedstawił zarzut przywłaszczenia powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670.000 zł.

W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.  Następnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy należycie zabezpieczy dalszy tok sprawy. Sąd wniosek ten uwzględnił w całości.

W sprawie kompletowany będzie materiał dowodowy, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

Olo (2022-10-09 22:25:59)

Ciekawe z kim grywał w karty.

(2022-10-08 23:13:04)

Kto płaci za prąd na stadionie?

Do poniżej (2022-10-08 22:16:59)

Tylko rodziny żal.

do aldi (2022-10-08 08:07:11)

celny wpis.

(2022-10-07 09:26:56)

Jak sprawa trafi do buska to ukręcą łeb wszystkiemu i za niedługo dyro będzie hasał dalej. Buski sąd znany jest z niesamowitych okoliczności łagodzących dla bogatych i dla przykładu surowego karania biednych.

Do poniżej (2022-10-06 13:44:45)

Ty jak rozumiem bardzo mądry jesteś, no bo inni to nawet czytać nie umieją według Ciebie, więc rozwiń proszę swoją myśł i napisz, w dłuższym niż jedno zdanie tekście, o co Ci chodzi. Z góry Ci dziękuję za mądry wykład, który mam nadzieję, że nam maluczkim przedstawisz, a my tym samym dostąpimy zadzczytu zapoznania się z Twoimi błyskotliwymi myślami. Pozdrawiam!

x (2022-10-06 10:44:33)

"kowal zawinił, a cygana powiesili".Większość z komentujących nie potrafi czytać, a bierze się za pisanie.

(2022-10-05 22:17:55)

Mnie zastanawia ta kwota. Skąd w szkole 670 000 zł? I co, te pieniądze w gotówce gdzieś leżały i dyrektor ot tak sobie je wziął? A jak nawet były na koncie, to co, to dyrektor poszedł sam i wypłacił tyle kasy? Ile taka wycieczka czkolna kosztune? 2 tys zł, 3 tys zł od ucznia? Niech będzie 3 tys zł razy 50 uczniów, to jest 150 tys zł. A reszta? Coś mi tu nie pasuje. Coś mi tu bardzo dziwnie wygląda. Skąd pochodziły i czyje były te pieniądze? Oto jest pytanie...

goldi (2022-10-05 21:16:50)

Pan Starosta na pewno nic nie wiedział. Dajcie spokój człowiekowi.

partia rządzi partia radzi partia nigdy cię nie zdradzi (2022-10-05 13:42:04)

Co poradzić jak w Busku od 30 lat rządzi stary układ psl-owski.

(2022-10-05 12:45:01)

pan starosta w swoim piątkowym wystąpieniu wspominał o leczeniu dyrektora więc dlaczego był powoływany na dalsze kadencje osoba na tym stanowisku nie może mieć takich nawet podejrzeń tylko nowa dyrekcja z poza tej szkoły nie uwikłana w układy może przywróci jej dobre imięa

IS (2022-10-05 11:15:09)

Dokładnie! Nie wierze ze zastepca dyrektora nic nie wiedziala !!!

PTCK (2022-10-05 10:38:36)

Gdzie poszedł garować? Pewnie na Piaskach …Charakterny jest da się radę a może robi tam jakiś absolwent gadzina to mu ułatwi pobyt.

aldi (2022-10-05 08:35:15)

Jeszcze jedna sprawa związana z ukradzionymi pieniędzmi przez pracownika w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych u pana dyrektora Pałki . Pieniądzę / nie małe też liczone w setkach tysięcy /nauczycieli i uczniów zostały przywłaszczone przez panią , którą wciąż jest na wolności .O tej sprawie się nie mówi chociaż. starostwo wiedziało o tej sytuacji w szkole. Panie starosto czas wziąć odpowiedzialność za nieudolność swoich dyrektorów a może czas ustąpić stołka komuś kto zaprowadzi porządek w szkołach a tym samym przywróci dobre imię tym instytucjom

do poniżej (2022-10-04 19:57:16)

Biedni i bezdomni kiedyś napewno mieli rodzinę inne życie.Sluzby państwowe PANOWIE POLICJANCI pobierali wynagrodzenie z naszych podatków i to ich obowiązkiem było bronić i pomagać takim obywatelom.Wszyscy wiemy jak toczy się nasze życie ale nie wiemy co może nas spotkać ...karma wraca.....

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry