swietokrzyskie.info


Środa, 07 grudnia 2022, Do końca roku 24 dni Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Świętokrzyskie w 'Pytaniu na śniadanie'

Dodane: Marta Data: 2022-07-29 10:50:50 (czytane: 2772)  Wersja do druku

Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Jaskinia Raj, spływ kajakowy Czarną Nidą - te atrakcje odkryją swoje tajemnice na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej "dwójki" w programie "Pytania na śniadanie" już w najbliższą niedzielę, 31 lipca. Start - godz. 7.50.

To będzie niedzielny poranek z urokliwymi miejscami w województwie świętokrzyskim. Ekipa „Pytań  na śniadanie” odwiedzi Chęciny i okolice, by pokazać widzom w całej Polsce, że piękna przyroda, pełna tajemnic historia oraz nowoczesność są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko przyjechać do naszego regionu.

Zobacz

 

W niedzielnym paśmie „Pytań na śniadanie” kamera zawita na Zamek w Chęcinach, by zajrzeć do jego zakamarków, poznać średniowieczne zwyczaje oraz obejrzeć inscenizację walk rycerskich. Kolejnym przystankiem będzie położona nieopodal Jaskinia Raj - jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych regionu i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce, która zachwyca swoją bogatą szatą naciekową. Z odleglej przeszłości widzowie przeniosą się do nowoczesności czyli do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin, gdzie zaprezentowana zostanie m.in. wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna”. A na zakończenie wędrówki po Świętokrzyskiem reporterzy „śniadaniówki” zaproszą wszystkich na spływ  kajakowy po Czarnej Nidzie.

Zobacz

 

Jak widać, w naszym regionie w ciągu kilku chwil można przemieścić się z historycznych ruin XIII- wiecznego zamku do nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vinci, jednocześnie na wyciągnięcie ręki mamy możliwość aktywnego wypoczynku w scenerii pięknej przyrody. Każde z tych miejsc jest praktycznie obok siebie, co podkreśla główne hasło promocyjne regionu: ,,Świętokrzyskie – jesteśmy blisko”.

Program powstaje w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego, której towarzyszy ,,Świętokrzyskie – jesteśmy blisko”.

Realizowana jest ona z projektu promocji gospodarczej województwa świętokrzyskiego Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in, który współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Kampania ma za zadanie dotarcie do szerokiego grona z przekazem o wyjątkowych walorach turystycznych regionu, w tym również takich formach jak turystyka prozdrowotna czy biznesowa. Bardzo ważnym przesłaniem kampanii jest prezentacja potencjału gospodarczego regionu.

/Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-12-09, godz: 20:00

  Mecz BSF Busko-Zdrój vs Futsal Club Łańcut

  W piątek, 9 grudnia  o godz. 20:00 zapraszamy na mecz o Mistrzostwo 2 Polskiej Ligi Futsalu. Drużyna BSF Busko-Zdrój rozegra spotkanie z zespołem Futsal Club Sport Południe Łańcut.
  Wróć do góry