Świętokrzyskie w 'Pytaniu na śniadanie'
2022-07-29 10:50:50

Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Jaskinia Raj, spływ kajakowy Czarną Nidą - te atrakcje odkryją swoje tajemnice na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej "dwójki" w programie "Pytania na śniadanie" już w najbliższą niedzielę, 31 lipca. Start - godz. 7.50.

To będzie niedzielny poranek z urokliwymi miejscami w województwie świętokrzyskim. Ekipa „Pytań  na śniadanie” odwiedzi Chęciny i okolice, by pokazać widzom w całej Polsce, że piękna przyroda, pełna tajemnic historia oraz nowoczesność są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko przyjechać do naszego regionu.

Zobacz

 

W niedzielnym paśmie „Pytań na śniadanie” kamera zawita na Zamek w Chęcinach, by zajrzeć do jego zakamarków, poznać średniowieczne zwyczaje oraz obejrzeć inscenizację walk rycerskich. Kolejnym przystankiem będzie położona nieopodal Jaskinia Raj - jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych regionu i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce, która zachwyca swoją bogatą szatą naciekową. Z odleglej przeszłości widzowie przeniosą się do nowoczesności czyli do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin, gdzie zaprezentowana zostanie m.in. wystawa „Człowiek – niezwykła maszyna”. A na zakończenie wędrówki po Świętokrzyskiem reporterzy „śniadaniówki” zaproszą wszystkich na spływ  kajakowy po Czarnej Nidzie.

Zobacz

 

Jak widać, w naszym regionie w ciągu kilku chwil można przemieścić się z historycznych ruin XIII- wiecznego zamku do nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vinci, jednocześnie na wyciągnięcie ręki mamy możliwość aktywnego wypoczynku w scenerii pięknej przyrody. Każde z tych miejsc jest praktycznie obok siebie, co podkreśla główne hasło promocyjne regionu: ,,Świętokrzyskie – jesteśmy blisko”.

Program powstaje w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej
województwa świętokrzyskiego, której towarzyszy ,,Świętokrzyskie –
jesteśmy blisko”.

Realizowana jest ona z projektu promocji
gospodarczej województwa świętokrzyskiego Świętokrzyskie – hard to
pronounce, easy to do business in, który współfinansowany jest ze
środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
na lata 2014-2020. Kampania ma za zadanie dotarcie do szerokiego grona z
przekazem o wyjątkowych walorach turystycznych regionu, w tym również
takich formach jak turystyka prozdrowotna czy biznesowa. Bardzo ważnym
przesłaniem kampanii jest prezentacja potencjału gospodarczego regionu.

/Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego/https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=34859