swietokrzyskie.info

Środa, 07 grudnia 2022, Do końca roku 24 dni Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Wiadomosci

Michał Cieślak rezygnuje z funkcji ministra w KPRM

Dodane: Marta Data: 2022-06-09 09:11:48 (czytane: 12205)  Wersja do druku

Po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w KPRM - oświadczył w środę wieczorem na Twitterze Michał Cieślak.

"Odpowiedzialność za przyszłość naszego obozu politycznego często wymaga podejmowania trudnych decyzji. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu dziękuję za zaufanie i współpracę" - dodał Cieślak w kolejnym wpisie.

Wcześniej w środę wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Sochaczewa mówił, iż oczekuje od ministra w KPRM ds. samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji. Dodał, że jeśli Cieślak tego nie zrobi, to zostanie odwołany.

Zobacz

Sprawa ma związek z incydentem, jaki miał miejsce w Pacanowie. Redakcja portalu wyborcza.pl w Kielcach napisała we wtorek, że naczelniczkę poczty z Pacanowa (Świętokrzyskie) czekają surowe konsekwencje za to, że pożaliła się ministrowi w KPRM ds. samorządu Michałowi Cieślakowi na drożyznę. "GW" napisała, że wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS poseł Partii Republikańskiej przyszedł do placówki, by odebrać listy. Naczelniczka poczty w rozmowie z gazetą przyznała, że kiedy go rozpoznała, pożaliła mu się na obecną sytuację związaną z drożyzną. "W błyskawicznym tempie została wezwana +na dywanik+. Usłyszała, że zostanie zwolniona. Poczta Polska przyznaje tyle, że skarga (ministra na naczelnik - PAP) wpłynęła i jest wyjaśniana" - podał portal. Według wyborcza.pl naczelnik jeszcze w piątek została odsunięta od kierowania pocztą w Pacanowie. Formalnie wypowiedzenia nie dostała, a obecnie przebywa na urlopie.

Naczelniczka Urzędu Pocztowego w Pacanowie będzie nadal kontynuować pracę na dotychczasowym stanowisku i dotychczasowych warunkach - poinformowała w środę Poczta Polska. Spółka dodała, że sprawę uważa za zamkniętą.

Cieślak pytany w środę przez dziennikarzy w Sejmie o sprawę naczelnik poczty w Pacanowie oświadczył: "Jest mi przykro, że ta sytuacja miała miejsce. Moją intencją nie było przekazanie naczelnikowi, czy nie było przekazanie przełożonemu pani naczelnik informacji o tym, że ktoś w jakiś sposób narzeka, że jest drogo, że są problemy ze spłatą kredytu, ponieważ każdego w jakimś stopniu ta sprawa dotyczy. Każdy z nas jest w tej sytuacji. Rozmawiałem z panem prezesem, może ja się zachowałem zbyt impulsywnie, ale dziś pewnie bym się tak nie zachował w tej sytuacji, ale z tego co wiem, to ta sytuacja jest wyjaśniana".

Szef PiS zapowiedział, że Cieślak jest przedstawicielem jednej z partii tworzących Zjednoczoną Prawicę, dlatego "to jego miejsce będzie zachowane dla tego ugrupowania". "Nie będziemy karać ugrupowania, bo ono tutaj niczemu nie jest winne. Będzie to wyciągnięcie wniosku wobec kogoś, kto się zachował tak jak polityk, człowiek w randze ministra w żadnym wypadku nie może się zachowywać, nawet jeżeli padł ofiarą agresji" - powiedział Kaczyński. (PAP)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

do poniżej (2022-06-13 22:26:56)

W póżnych latach siedemdziesiątych byłem na weselu w Oblekoniu.Było super .Trzymajcie się.Pozdrawiam.

Olo (2022-06-13 22:09:24)

To teraz jak Cieslaka sposcili po brzytwie mozna komentowac na tej stronie???Widac, ze kolesiostwo busko.com z Cieslakiem skonczylo sie bo co On teraz moze.Wstyd ze taki posel ktory zostal wybrany przez ciemnote zostal poslem.

zg (2022-06-13 16:49:48)

W Pacanowie, Biłgoraju gdzieś po cichu w całym kraju.W Pacanowie rozum dająWięc minister pusta głowaŻeby zdobyć trochę wiedzy Udał się do PacanowaPierwsze kroki –buch na pocztęWszak ta z sumienności słynieLecz tu spotkał naczelniczkę Która miała kwaśną „mine”Tu wysłuchał, że jest drogoGaz, benzyna i zakupyGeneralnie rząd coś robiLecz w ogóle jest do dupyNasz chwat opuścił budynekZa telefon szybko chwytaZdegradować naczelniczkęBo bezczelna jest „kobita”Pan dyrektor oddziałowyRozkaz dostał niemal zdalnieNaszą panią, co za prawdę Zwolnił tryb-dyscyplinarnieTak się z nami rząd obchodziKrytykujesz nielojalnieTo cię jakiś *** złamanyWysłać może pod latarnie.

(2022-06-12 22:32:25)

Ciekawe jaka kara spotka ministra Orlen kgm albo inna ciepła posadka ?

do poniżej (2022-06-12 19:03:19)

Ta Pani może mieć więcej wspólnego z naszym Buskiem,niż ten Buszczanin.

do poprzedniego: (2022-06-12 10:53:48)

właśnie Pani Naczelnik Poczty w Pacanowie powinna zostać nominowana do tytułu dlatego, że teraz miliony dowiedziały się, że miasteczko Pacanów leży w powiecie buskim. Myślicie, że Busko Zdrój jest pępkiem świata i każdy wie gdzie jest położone. Nieprawda, gdy kogoś z innego rejonu Polski zapytacie gdzie jest położone nasze miasto, to grubo ponad połowa powie, że gdzieś w górach. Z całej sytuacji wniosek jest jeden: gdy kobiety podnoszą głos to trzeba podwinąć kitę i oddalić się w miarę niepostrzeżenie.

Buszczanin (2022-06-10 19:51:22)

Przepraszam, za małe faux pais w poprzednim komentarzu. Oczywiście chodziło mi o Panią Naczelnik, a nie Panią Prezes Poczty Polskiej w Pacanowie.

Buszczanin (2022-06-10 12:42:45)

Pani Prezes Poczty powinna zostać nominowana do tytułu Buskowianina Roku. Nikt przez długi czas nie zrobił tyle dobrego dla naszego miasta, co ona w jeden dzień. Dla mnie jest bohaterem!

solecki uzdrowiskowy sponsor (2022-06-10 09:18:40)

Solecki uzdrowiskowy prezes też się chyba teraz odwróci. Kto teraz będzie kampanię sponsorował ?

do JJJ (2022-06-09 18:23:38)

tzw. polskie prawo można psu o du..ę obić bo liczą się zeznania złożone przed sądem a nie te złożone w śledztwie przed policjantem lub prokuratorem. Powinno się wprowadzić takie prawo w tej materii jak w USA, i tyle w temacie.

JJJ (2022-06-09 16:24:46)

Na Powiślu kolejna afera bo młody KLAPA wychodzi z więźnia bo państwo nie potrafio go skazać w 5 lat i poseł tego chocby powinien pilnować a nie takie wysępy w Pacanowie... . On myślał że już jest warszawiak a to był tylko sen.

XYZ (2022-06-09 15:59:03)

Bardzo dobra informacja. Wreszcie!!!

płacz mała płacz (2022-06-09 13:36:48)

Tej odmiany buraków nie sieją już w Oblekoniu szczupaki biorą na tamach.

____Zadowolony____ (2022-06-09 12:53:20)

Buta i arogancja przyświecała jemu oraz jego pieskowi- Gawinowi- od ZAWSZE!!!!!! Jak dla mnie wspaniała informacja : kolejnego Cwaniaczka mniej. Wypie........WSZYSTKICH!!!!!!!!

ZX (2022-06-09 12:12:53)

Najlepsze jest to, że to początek końca jego politycznej kariery. Nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje już na niego

Nasz patronat

Data: 2022-12-09, godz: 20:00

Mecz BSF Busko-Zdrój vs Futsal Club Łańcut

W piątek, 9 grudnia  o godz. 20:00 zapraszamy na mecz o Mistrzostwo 2 Polskiej Ligi Futsalu. Drużyna BSF Busko-Zdrój rozegra spotkanie z zespołem Futsal Club Sport Południe Łańcut.Wróć do góry