swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Sukcesy zawodników UKS 'Miłek Wiślica'

Dodane: Marta Data: 2022-05-26 11:55:02 (czytane: 16034)  Wersja do druku

W dniu 22 maja 2022 r. w Łódzkim Klubie bilardowym "Frame" rozegrany został drugi z czterech do rozegrania w ciągu roku - turniej bilardowy, zaliczany do rankingu Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach brało udział 104 zawodników z całej Polski. Ponidzie reprezentowali zawodnicy z UKS "Miłek Wiślica": Aleksandra Trzęsień, Szymon Gaweł, Adam Drechnowicz i Batosz Tarka.

Najlepszym zawodnikiem "Miłka "jest Szymon Gaweł, który plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu Polski na 70 sklasyfikowanych zawodników.

Po zakończeniu turnieju, trener kadry Narodowej, przedstawił zawodniczki  i zawodników powołanych przez Zarząd Polskiego Związku Bilardowego do Kadry Narodowej Juniorów oraz reprezentacji Polski, którzy będą reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów w bilard w 2022 roku w Bułgarii.

W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć naszej 5-krotnej Mistrzyni Polski Juniorek, Mistrzyni Europy z roku 2021 ze Słowenii i brązowej medalistki Mistrzostw świata z Klagenfurt, Dominiki Pawełczyk.

Zobacz

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Podziękowania składają Zawodnicy, Zarząd UKS "Miłek Wiślica", Rodzice na ręce Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Wiślica Pana Jarosława Jaworskiego, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju Pani Annie Karwat, Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy Panu Arturowi Haruzie za wsparcie finansowe, transportowe i organizacyjne.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry