swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Dodane: Marta Data: 2022-05-19 16:56:12 (czytane: 15215)  Wersja do druku

W ramach kampanii "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej", Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju w dniu 21.05.2022 r.organizuje mobilny punkt rekrutacyjny. W ramach trasy mobilny punkt rekrutacyjny odwiedzi miasta: Jędrzejów, Pińczów, Kazimierza Wielka i Busko-Zdrój.

Na stoisku promocyjno-informacyjnym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. A to nie wszystko. Na miejscu  będzie można także porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie.

 Zobacz

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska.

Zobacz

 Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

  • kopię dokumentu tożsamości;

  • kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;

  • kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Miejsce stacjonowania Mobilnego Punktu Rekrutacyjnych:

  • Jędrzejów –  Parking ul. Kościelna – godz. 11:00 – 12:15

  • Pińczów – Park miejski – godz. 12:45  - 14:00

  • Kazimierza Wielka  – Rynek – godz. 14:30 – 16:00

  • Busko- Zdrój – ul. Ludwika Waryńskiego (Tężnia) – godz. 16:40 – 18:00

    Zobacz


Więcej informacji pod linkiem:  https://cutt.ly/eHvjZwA

Serdecznie zapraszamy.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry