Dodane: Marta Data: 2022-05-26 10:00:52 (czytane: 17566) 
W czwartek, 26 maja 2022r. o godz. 10:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, odbędzie się XLVII Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE w naszej Telewizji internetowej Ponidzie TV.
Proponowany porządek XLVII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 26 maja 2022r. [ pdf ].
Projekty uchwał Rady Miejskiej:
Źródło: UMiG Busko-Zdrój
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (21) |
Do poniżej - jeszcze słów kilka o wodzie... (2022-05-27 01:13:59)
Cena jednostkowa za wodę jaką my jako mieszkańcy płacimy to suma kosztów, a więc: cena zakupu wody, ujęcia, koszt przesyłu, utrzymanie wodociągu, pracowników i maszyn Komunalki plus także koszt straty, czyli niezbilansowanej ilości wody. Dlatego jestem bardzo ciekawy, po pierwsze, jak na przeatrzeni powiedzmy ostatnich 20 lat kształtował się bilans na wodzie, a po drugie, jak to wygląda z podziałem na miasto/wioski. Te wyniki należałoby skonfrontować z wynikami z innych miast i wtedy mielibyśmy pełny obraz sytuacji wraz z tym, iż moglibyśmy ocenić jak działa buska Komunalka... Czy należycie wywiązuje się ze swych obowiązków, aby straty na wodzie były jak najniższe. Radni, z tego co mi wiadomo, nie pochylają się ani nad tym tematem ani nad wieloma imnymi kwestiami. Pytanie dlaczego? Czy to przekracza ich zdolności intelektualne, czy może nie chcą poruszać pewnych rzeczy? A może i jedno i drugie?
Do poniżej - uzupełnienie (2022-05-27 00:59:36)
Istatna jest ilość niebilanasującej się wody, czyli suma wskazań wodomierzy w konfrontacji z ilością wody pobraną przez Komunalkę z ujęć wody. Na niebilansującą się ilość składają się: kombinacje mieszkańców, bład czyli tolerancja wskazań wodomierzy oraz woda utracona w wyniku np. awarii wodociągu. Nie wiem jak sprawa wygląda dziś, ale jak opowiadał mi emerytowany pracownik Komunalki, w dawniejszych czasach niebilansująca się ilość wody dochodziła do bodaj 40% albo i więcej. Znaczy to, że na przykład według wodomierzy zużyto 600 m3, a Komunalka pobrała 1000 m3 wody z ujęć, czyli niebilansująca się ilość wody, mówiac krótko strata, to 400 m3, czyli 40%. Ciekawy jeatem jak dziś wygląda bilans na wodzie w samym Busku, a jak na wsiach. Jakoś nikt z radnych nie zadał chyba nigdy takiego pytania prezesowi Komunalki na sesji. Ale też nikomu nie zależy na zadaniu tak trudnego pytania, albowiem wsie to duży elektorat wyborczy.
Do poniżej (2022-05-27 00:43:05)
Nie ma liczników ścieków bo i jak zmierzyć ich ilość? Jeśli jest woda z wodociągu podłączona do domu, to jest wodomierz. Jeśli jest hydrofor, to zakłada się wodomierz na hydroforze, który odmierza wodę pobraną ze studni przez hydrofor. Za kanalizację płaci się według zużycia m3 wskazanych przez wodomierz (lub suma zużycia z dwóch wodomierzy, o ile dom ma dwa źródła zasilania wody). Jeśli jest hydrofor, to wodomierz liczy wodę idącą na dom z hydroforu, zaś można mieć kran do celów gospodarczych na zewnątrz budynku jak i w tym samym pomieszczeniu co hydrofor i woda do tego kranu idzie z hydrofora, ale nie poprzez wodomierz, bo to jest woda do celów gospodarczych. Jak ktoś cokolwiek się orientuje w hydraulice to się domyśli, jak można dość łatwo kombinować mając hydrofor i kran/krany do celów gospodarczych. Z tego co wiem, to nikt tego wszystkiego nie kontroluje. W mojej opini sprawa wygląda tak: Komunalka to przecież jednostka gminna, a mieszkańcy szczególnie wiosek to duży elektorat. Jak sądzisz, czy burmistrzowi zależy na tym, aby podległa mu jednostka kontrolowała i ścigała mieszkańców za ewentualne kombinacje? Moim zdaniem nie zależy, bo wsie to ogromny elekrorat, a już w szczególności elektorat właśnie W. Sikory.
do Roguckiego (2022-05-26 21:13:36)
po budowie wodociągów i kanalizacji na wsiach buractwo podłączyło z nieczynnych studni wodę do pralek i łazienek, a ścieki płyną do kanalizacji za które bulimy wszyscy. Buractwo okradające wszystkich w każdą niedzielę udaje się do kościółka , modli się żarliwie i przystępuje do Komunii. Aż prosi się o liczniki ścieków i kontrole. Może radni zażądaliby informacji ile wody pobierają mieszkańcy, a ile odprowadzają ścieków.
do lustra gminy (2022-05-26 20:57:13)
jeżeli ktoś liczy na wysokie premie pracując społecznie to pominął się z powołaniem. Pamiętam końcówkę lat 60-tych gdy na wsiach funkcjonowała instytucja tzw. Stróży. Polegała na tym, że dwóch sąsiadów pilnowało nocą wsi przed złodziejami, pożarami i jakby nie patrzeć to pilnowali moralności. Symbolem tej formacji była pała o długości około 1,5 metra i średnicy do 10 centymetrów przekazywana kolejnym sąsiadom. Nikt nikogo nie zmusza do bycia w OSP. Zęby zarobić 20 i więcej złotych na godzinę w budowlance to trzeba mieć pojęcie.
Zosia (2022-05-26 18:51:40)
Przyklepuja starcowi bo się boją o diety.SUmilas jednak był potrzebny
XYZ (2022-05-26 17:41:26)
Właśnie wróciłem do siebie. Miałem kupić działkę w gminie Busko. 5 km od miasta i gry się dowiedziałem, że nadal nie ma gazociągu i kanalizacji to nie mogłem uwierzyć .... Dziadek nazbierał ,,bezradnych,, i robi co chce.
lustro gminy (2022-05-26 14:13:24)
A propos tego że OSP to ochotnicy i dlaczego chcą rekompensaty za swoją służbę dla gminy. Panie Burmistrzu, straże mają już po 100 lat. do 2008 roku nie mieli żadnych ekwiwalentów i nie upominali się o nie. To urzędnicy wymyślili bo nie mogło im się pomieścić w głowie, że można robić tyle bezinteresownie, bez zapłaty. W 2008 najniższa stawka godzinowa wynosiła poniżej 7 zł a wy teraz im nawaliliście po 17, kiedy najniższa stawka godzinowa wynosi bliski 20. Po tej waszej debecie gdybym był ochotnikiem to przestał bym służyć.
Towarzystwo (2022-05-26 13:10:08)
Jak sama nazwa mówi ochotnicza więc z wielką ochotą cię wyjebiemy
xyz (2022-05-26 12:53:55)
OSP działają na rzecz gminy więc cokolwiek im uchwalicie jest dla dobra gminy. Panie burmistrzu nie dajesz ze swoich. to są pieniądze podatników. dla strażaków jesteś spalony, do zobaczenia przy urnach
ochotnik (2022-05-26 12:51:13)
Oj panie burchan wyborcy ci podziękują za to oszczekiwanie wszystkich po tym jak już im głosu nie udzielasz. Hańbisz strażaków, wypisz się ze straży.
Towarzystwo (2022-05-26 12:24:09)
Czyli bezradni mogą zgłaszać podwyżkę i przegłosować a Nasz władca powie że nie to nie hahha komuna
...1 (2022-05-26 10:16:44)
Dawniej jak były kotłownie na osiedlach albo zakładach to dla wszystkich węgla wytarczało nawet dla tych z willi jak tylko brali w małe wiaderka...
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.