swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wspólnie dla seniorów

Dodane: Marta Data: 2022-05-10 09:51:42 (czytane: 14282)  Wersja do druku

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach podjęła ważną inicjatywę w celu ochrony seniorów przed działaniami oszustów. Nawiązanie współpracy z Orange Polska sprawi, że do tysięcy abonentów korzystających z usług telefonii trafią informacje, dzięki którym seniorzy będą mogli uchronić swoje oszczędności.

Wspólnie opracowana ulotka informacyjna będzie dołączana do każdego rachunku i dystrybuowana na terenie całego kraju. Już dziś możesz zapoznać się z jej treścią na naszej stronie.

Zobacz

Seniorzy często są posiadaczami telefonów stacjonarnych, co z ich perspektywy niesie za sobą wiele zalet i trudno się z tym nie zgodzić. Są jednak i wady. Ci właśnie abonenci bardziej narażeni są na ataki oszustów działających popularnymi metodami, szczególnie „na wnuczka”. Seniora zdecydowanie łatwiej „namierzyć” jeżeli posiada takowy telefon. Mechanizm samego oszustwa jest znany, a mimo to nadal przestępstwo to stanowi istotny problem, który nie pozostaje obojętny świętokrzyskim policjantom.

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach podjęła wiele inicjatyw mających na celu ochronę seniorów. Kolejną z nich jest akcja zorganizowana we współpracy z Orange Polska. Opracowano szereg materiałów edukacyjno-informacyjnych, które dzięki wspomnianej współpracy trafią do wielu odbiorców, nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Ulotka informacyjna oraz zbiór zasad, którymi wszyscy powinni się kierować podczas rozmów telefonicznych dołączane będą do przysyłanych rachunków. Zależy nam by każdy senior wiedział jak się zachować odbierając telefon, jak korzystać z Internetu oraz gdzie szukać ewentualnej pomocy.

Zobacz

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry