swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Międzynarodowy Dzień Ziemi w PSP Nr 2 w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2022-04-22 11:27:49 (czytane: 13587)  Wersja do druku

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, spotkała się z uczniami klas III PSP Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju, wśród których przeprowadziła zajęcia "Jak dbać o nasze środowisko?".

Zajęcia miały na celu  podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie kompetencji ekologicznych wśród uczniów oraz angażowanie ich w działania na rzecz ochrony środowiska.

 Zobacz

Trzecioklasiści podczas „burzy mózgów” prezentowali swoje odpowiedzi, w jaki sposób zanieczyszczamy środowisko, w jaki sposób możemy je chronić i w jaki sposób zanieczyszczenia wpływają na nasze zdrowie. Natomiast podczas inscenizacji ekologicznej dowiedzieli się, czym są śmieci, jaki wpływ mają one na środowisko i jak należy z nimi prawidłowo postępować.

 Zobacz

W trakcie zajęć uczniowie uczyli się również odpowiednio segregować śmieci poprzez wrzucanie ich do odpowiednich pojemników, jak również rozwiązywali krzyżówkę ekologiczną. Trzecioklasiści wykazali się prawdziwą kopalnią pomysłów, w jaki sposób należy dbać o nasze środowisko, aby było ono czyste i zdrowe. Spotkanie było również okazją do rozmowy o recyklingu i właściwych postawach proekologicznych.

Zobacz

- Pracownicy biblioteki dziękują bardzo serdecznie Paniom: Annie Wójcik i Annie Wesołowskiej, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za wieloletnią i owocną współpracę pomiędzy obiema placówkami oświatowymi oraz uczniom szkoły za przesympatyczne spotkanie oraz aktywność na zajęciach.

Ewa Tarapata

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry