swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Siatkarskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego

Dodane: Marta Data: 2022-04-14 16:11:36 (czytane: 15230)  Wersja do druku

Duży sukces w Siatkarskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego klas 4-5, które odbyły się w Kielcach w Szkole Podstawowej nr 25 w dniach 11-12 kwietnia 2022 r., osiągnęła drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju.

W stawce 16 najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego nasza drużyna zajęła doskonałe IV miejsce.

Zobacz

Po wygraniu 3 meczy  w rundzie eliminacyjnej (z drużynami z Pińczowa, Mroczkowa i z Kielc SP nr 25) nasze zawodniczki zakwalifikowały się do ćwierćfinału w dniu następnym. Drugi dzień rywalizacji rozpoczęły od dwóch zwycięstw i awansowały do strefy medalowej. W półfinale trafiły na I drużynę z Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach - późniejszych zwyciężczyń całych mistrzostw i przegrały 0:2. Mecz o III miejsce z drużyną ze Szkoły Podstawowej  nr 9 w Kielcach  był bardzo wyrównany.

 Zobacz

Nasza drużyna została jednak pokonana również 2:0, ale „na przewagi” (17:15 i 16:14).
Doświadczenie zebrane przez nasze zawodniczki oraz ich młody wiek pozwala mieć nadzieję na jeszcze większe sukcesy w przyszłości. Buską drużynę przygotowała do startu oraz opiekowała się nimi w trakcie mistrzostw nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju, mgr Renata Kuza. W naszej drużynie wystąpiły: Maja Moskal, Maja Wawszczyk, Maria Paluch i Julia Bąk z klasy Vc i Vb SP nr 3 w Busku-Zdroju.

Zobacz

Zawody zostały rozgrywane były pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 4 otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody. Radości było co niemiara.

/PSP Nr 3/
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

mbzyk (2022-04-15 09:11:11)

Super....gratulacje :)

xyz (2022-04-14 23:05:40)

Brawo-dumny tata

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry