swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nietrzeźwy kierujący odpowie za swoje zachowanie

Dodane: Marta Data: 2022-04-08 13:47:26 (czytane: 12935)  Wersja do druku

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę pojazdu osobowego marki Alfa Romeo. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

W środę, 6 kwietnia około godziny 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej otrzymał zgłoszenie, że na trasie Proszowice-Kazimierza Wielka może poruszać się pojazdem marki Alfa Romeo nietrzeźwy kierujący. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol, który zauważył i zatrzymał do kontroli drogowej opisany pojazd w miejscowości Donosy. Za kierownicą auta siedział 23-letni mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 23-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2022-04-08 19:54:21)

Więcej w sprzedaży trucizny i nawet pod kościołem wtedy nie będzie takich incydentów.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry