swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Powołano nowy zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej 'Moc Ponidzia'

Dodane: Marta Data: 2022-03-18 15:28:55 (czytane: 14011)  Wersja do druku

Michał Maroński zastępca burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój został nowym prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej "Moc Ponidzia". Podczas Walnego Zebrania LOT w dniu 16 marca 2022 r. wybrano również pozostałych członków zarządu organizacji.

Wiceprezesem LOT został Piotr Strach, zastępca burmistrza Gminy Nowy Korczyn, Sekretarzem – Małgorzata Donoch, kierownik Kompleksu #TężniaBusko, Skarbnikiem – Justyna Błaszczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju natomiast członkiem zarządu mianowano Karolinę Kępczyk, aktualnie pracującą w Referacie Kultury, Promocji i Sportu w Gminie Nowiny.

Nowy zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia” zamierza kontynuować dotychczasowe kierunki działalności w tym przede wszystkim stałe zwiększanie liczby turystów i kuracjuszy odwiedzających nasz region m.in. poprzez poprawę infrastruktury, rozwijanie systemu informacji turystycznej, koordynowanie działań promocyjnych, a także tworzenie warunków dla współpracy z podmiotami gospodarczymi działającymi w obszarze turystyki.

Nasze zadania będziemy realizować również w oparciu o ścisłą współpracę z lokalnymi samorządami, instytucjami kultury, turystyki i sportu a także z pokrewnymi instytucjami: Polską Organizacją Turystyczną i Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego” – mówi  prezes Michał Maroński, który zasiada również w zarządzie ostatniej z nich.   

Nowemu zarządowi LOT życzymy, aby  ta korzystna koincydencja skutkowała stałym, harmonijnym rozwojem ponidziańskiej turystyki.

Źródło: www.facebook.com/busko.eu

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Mieszkańcy (2022-03-20 18:20:41)

Fajnie, a my mamy nowy zarząd LOT w d****.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry