swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Minister Michał Cieślak - Nabór na operatora krajowego Programu KLUB rozstrzygnięty

Dodane: Marta Data: 2022-03-09 13:15:57 (czytane: 20982)  Wersja do druku

Ministerstwo Sportu i Turystyki wyłoniło operatora krajowego Programu KLUB - edycja 2022, przyznając dofinansowanie w wysokości 66,5 mln zł Krajowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe z siedzibą w Warszawie.

Od tego roku w formule Programu KLUB zaszła istotna zmiana - ogłoszenie programu dotyczyło wyboru ogólnopolskiego operatora. To właśnie operator dokona rekrutacji klubów do wsparcia.

Wszystkie informacje dotyczące realizacji Programu – w tym termin uruchomienia rekrutacji, kryteria i zasady rekrutacji – dostępne będą na stronie https://lzs.pl/

 Zobacz

- Program KLUB to jeden z naszych flagowych projektów, w ramach którego wspieramy małe i średnie kluby sportowe z całej Polski. To często właśnie w małych społecznościach zaczynają swoją przygodę ze sportem późniejsi mistrzowie. Sukcesywnie zwiększamy nakłady na Program KLUB. W tym roku przyznaliśmy na realizację tego projektu dofinansowanie w wysokości 66,5 mln zł – o 15 procent więcej niż w poprzedniej edycji – mówił ogłaszając decyzję minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Rządowy Program KLUB ma na celu wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów - dodał minister Michał Cieślak

Zobacz

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych

15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry