Dodane: Marta Data: 2022-01-24 10:41:15 (czytane: 13933) 
Funkcjonariusze z Wydzia³u Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 24-latka. Mê¿czyzna podejrzany jest o oszustwo metod± "na policjanta".
W miniony czwartek na terenie województwa ¶l±skiego buscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 24-letniego mieszkañca gminy Stopnica. Jest on podejrzany o pope³nienie przestêpstwa oszustwa.
W pierwszych dniach tego roku do mieszkanki Buska-Zdroju zadzwoni³a kobieta podaj±ca siê za policjantkê. W rozmowie telefonicznej przekaza³a 79-letniej kobiecie nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, w którym bra³a udzia³ jej córka i ziêæ. Nastêpnie oszustka poinformowa³a seniorkê o konieczno¶ci przekazania pieniêdzy aby „za³atwiæ sprawê”, tym samym jej bliscy mogli unikn±æ aresztu. Pokrzywdzona uwierzy³a w opowie¶æ. Wkrótce po zakoñczonej rozmowie u kobiety zjawi³ siê mê¿czyzna, któremu seniorka przekaza³a ponad 74 tysi±ce z³otych. Gdy siê zorientowa³a, ¿e zosta³a oszukana powiadomi³a Policjê.
Policjanci ustalili, ¿e zatrzymany 24-latek w oszukañczym procederze pe³ni³ rolê tzw. „odbieraka", czyli kogo¶, kto bezpo¶rednio przychodzi po pieni±dze do pokrzywdzonych osób. ¦ledczy szacuj±, ¿e na terenie województwa ¶wiêtokrzyskiego, a tak¿e w innych regionach mê¿czyzna odebra³ prawie 600 tys. z³otych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mê¿czyzna jest podejrzewany o pope³nienie co najmniej kilku podobnych oszustw.
W pi±tek mê¿czyzna us³ysza³ zarzut oszustwa. ¦ledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla 24-latka. W sobotê S±d Rejonowy w Busku-Zdroju przychyli³ siê do tego wniosku i zastosowa³ ¶rodek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiêcy.
Kodeks karny za pope³nienie oszustwa przewiduje karê pozbawienia wolno¶ci od 6 miesiêcy do lat 8.
Po raz kolejny apelujemy!
Nie ufaj osobom obcym. NIE przekazuj im ¿adnej gotówki! NIE rób przelewów bankowych! Oszu¶ci wykorzystuj± ró¿ne metody, ¿eby wzbudziæ w nas zaufanie i pod tzw. legend± na: „wnuczka”, „syna”, „córkê”, „policjanta”, „prokuratora” oraz inne osoby chc± pozbawiæ nas pieniêdzy! NIE daj siê nabraæ i chroñ swoje oszczêdno¶ci!
Je¿eli masz wra¿enie, ¿e kto¶ próbuje Ciê oszukaæ natychmiast powiadom o tym Policjê. Zadzwoñ do nas na bezp³atny numer alarmowy 112 i przeka¿ informacje o swoich podejrzeniach.
¬ród³o: KPP w Busku - Zdroju
¦wiêtokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Obchody ¦wiêta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzysz±ce
Sta³o siê niemo¿liwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Sezon motocyklowy 2026 na Ponidziu rozpoczêty! (nowe foto)
IX Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Piñczowie: Parada motocykli i koncert THE STICKS
Grzegorz Braun w Piñczowie. Fina³ kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalno¶ci jeszcze nigdy nie by³y tak proste
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalno¶ci jeszcze nigdy nie by³y tak proste
SFD rozwija sieæ influencerów - 1000 twórców w Europie
83 lat temu w getcie warszawskim wybuch³o powstanie
Kolej do Buska-Zdroju coraz bli¿ej. Samorz±dy mówi± jednym g³osem (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Stra¿acy æwiczyli w terenie. Jak wygl±da³y dzia³ania 'Obozowisko 2026'? (foto)
ZUS informuje: zmiany w obszarze zwolnieñ od pracy oraz orzecznictwie lekarskim
13 kwietnia obchodzimy Dzieñ Pamiêci Ofiar Zbrodni Katyñskiej
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne ju¿ w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwaj± zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachêca do udzia³u
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyja¼ni z Ruchem Chorzów ju¿ w sobotê
Dzi¶ weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walcz± w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwyciê¿a w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielê walczy Partryk G³uch!
Br±zowy medal Mistrzostw Polski dla Po³añca!
¦wiêtokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Sta³o siê niemo¿liwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Balony znów nad Piñczowem. Znamy termin wydarzenia w 2026 roku
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
Kulturalny maraton na Ponidziu. Setki wydarzeñ do koñca 2026 roku
Bajkowy Korowód w Pacanowie. Konkurs z nagrodami dla uczestników
Dzieñ Kobiet na kieleckim deptaku. Jarmark Wiosenny i koncert Norbiego
Kruche piêkno porcelany. Wyj±tkowa wystawa otwarta w Piñczowie (foto/video)
Kozio³ek Mato³ek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla m³odych twórców
Obchody ¦wiêta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzysz±ce
Grzegorz Braun w Piñczowie. Fina³ kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Piñczowa: o¶miu kandydatów spotka siê na debacie
¦wiêtokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarz±dem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Piñczów wybierze nowego burmistrza. G³osowanie zaplanowano na 26 kwietnia
W³odzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Piñczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Paw³a Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - ¦wiadomy Senior' w Piñczowie
| Komentarze (4) |
zzz (2022-01-28 09:43:55)
Panowie skopcie mu ty³ek .....
A ja nie gratulujê powinni takich spaæ nie prowadziæ (2022-01-28 06:59:54)
W domach z zasadami by³o tak, ¿e jak w tym co¶ zrobisz to poniesiesz tego konsekwencje a jak babka jest ukladowicz, to dobrze jej tak, ¿e straci³a Ukladowiczow hodujecie ¶mierdzacych ukladowiczow
-zwyk³y (2022-01-24 14:25:34)
Gratulacje dla policjantów z KPP. w Busku Zdroju.To bardzo dobra wiadomo¶æ..Telefony,komórkowe, internet,narkotyki itp. w rêkach ró¿nej ma¶ci przestêpców: z³odziej i psychopatów to gro¼na broñ.Pomagajmy naszej Policji bo jak widaæ na to zas³uguje -dziêki!
Nie taka stara (2022-01-24 12:07:50)
Dopiero mia³o siê nabiæ starasze ma³¿eñstwo,teraz kobieta,ju¿ dostaje pomieszania,a gdzie s± podane nr tel z których rzekomo dzwoni±.Ja jednego dnia to dosta³am z 7 tel. Jak jeden zablokowalam to pojawia³ siê inny .
W pi±tek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbêdzie siê wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.