swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w bilard

Dodane: Marta Data: 2021-12-23 14:20:07 (czytane: 16425)  Wersja do druku

W dniach 12-17 grudnia 2021 r. w hotelu "Binkowski Resort" w Kielcach, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w bilard. Aby otrzymać kwalifikację do finału Mistrzostw Polski należało uzyskać maksymalnie 100 punktów w trakcie 5 turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w ciągu 2021r.

Naszej juniorce, mistrzyni Europy i brązowej medalistce Mistrzostw Świata, Dominice Pawełczyk z UKS " Miłek  Wiślica", udało się zakwalifikować z 5 pozycji rankingu Polski kobiet. Czwartego turnieju eliminacyjnego Dominika nie zagrała ponieważ brała udział  w MŚ w Austrii.

Zobacz

Świetną grę w bilarda pokazała Dominika zdobywając III miejsce i tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Polski Kobiet. Jako juniorka po raz drugi wpisuje się na listę medalistek MP kobiet, z wynikiem: 2 medale brązowe i  srebrny. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn były ostatnim turniejem w tym roku zamykającym rywalizację o zwycięstwo w rankingu Polskiego Związku Bilardowego.

 Zobacz

W roku 2022 Dominika ma zapewniony start w Mistrzostwach Polski Juniorów i  Mistrzostwach Europy juniorów, jako złota medalistka tych Mistrzostw w roku 2021.

Zarządu Klubu "Miłek Wiślica"  w imieniu Zawodników i Rodziców składa serdeczne podziękowania dla  Starosty Buskiego, Pana Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Wiślica, Pana Jarosława Jaworskiego, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju, Pani Annie Karwat, Dyrektorowi ZSP w Wiślicy, Panu Arturowi Haruzie, za pomoc finansową w realizowaniu  celów wychowawczych, promowaniu regionu" Ponidzie " w kraju  i zagranicą oraz osiąganiu wysokich wyników sportowych w bilardzie.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

fan-ki (2021-12-25 15:28:58)

Brawo Dominika! Gratulacje za wszystkie medale w roku 2021.

fan-ki (2021-12-25 15:28:58)

Brawo Dominika! Gratulacje za wszystkie medale w roku 2021.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry