Dodane: Marta Data: 2021-11-05 09:00:30 (czytane: 17624) 
Jest 2021 rok i nadal potrzebujemy feminizmu, a wraz z nim edukacji, dyskusji i pracy, aby zmienić utarte ścieżki myślenia. Coraz więcej mężczyzn staje po stronie kobiet i ich praw, mając świadomość, że równość płci to także ich problem - dotyczy ich córek, żon, mam, koleżanek i ich samych.
7 listopada, czyli Światowy Dzień Feminizmu, jak co roku przypomina nam o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia w temacie równości prawnej, politycznej oraz społecznej. W tym dniu marka answear.LAB, która dopinguje i wspiera kobiety w walce o siebie, zachęca mężczyzn do podjęcia głosu i okazanie wsparcia kobietom.
7 listopada to ważna data dla wszystkich kobiet i mężczyzn. To dzień, w którym podejmowany jest dialog na temat godności i praw, ale również trudności i problemów, które napotykają na co dzień kobiety. To także święto, które odczarowuje pejoratywne znaczenie słowa „feminizm” i udowadnia, że tak naprawdę każdy, kto przyjmuje za pewnik Powszechną Deklarację Praw Człowieka ONZ, jest feministą, feministką, co oznacza, że uznaje, że wszyscy ludzie są wolni i równi.
Potrzebujemy feminizmu i feministów, ponieważ…
… świat wciąż jest daleki od prawdziwej równości płci w ekonomii, gospodarce, świecie nauki, czy w obowiązkach rodzicielskich. W wielu obszarach dominują męskie głosy, szklany sufit nie pozwala kobietom rozwijać się zawodowo, a luka płacowa w Polsce to nadal 8,5%. To właśnie dlatego ważna jest dyskusja, edukacja i działanie, które pozwoli aktywnie przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na płeć. Wielu mężczyzn angażuje się i solidaryzuje z kobietami deklarując się „feministami”. Feminista nie walczy o przywileje dla kobiet, czy też odebranie praw mężczyznom. To tylko walka o równe prawa, możliwości i perspektywy dla obu płci w kontekście społecznym, politycznym i ekonomicznym. Rola mężczyzn w dążeniu do sprawiedliwości płciowej jest więc niezwykle istotna.
Jak stać się sojusznikiem kobiet w walce o równe prawa?
Wszyscy jesteśmy feministami i feministkami. Feminizm to reagowanie na niesprawiedliwości i wspieranie kobiet na co dzień, kiedy padają ofiarą gorszego traktowania ze względu na płeć. Feminizm to także równe podejście do wychowania synów i córek, łamanie stereotypów i rezygnacja z niepotrzebnego dzielenia świata na „chłopięcy” i „dziewczęcy”, popularyzowanie feminatywów. Istotne jest również uzupełnienie swojej wiedzy o dokonania i zasługi kobiet. W mediach pojawia się coraz więcej tytułów i pozycji na temat historii Polski wzbogaconej o pomijaną wcześniej damską perspektywę, tzw. Herstorię. To właśnie takie informacje kształtują przyszłe pokolenia dziewczynek, które wierzą we własną siłę, sprawczość i możliwości.
Osiągnięcie równości to złożony problem – z jednej strony wymaga wzmocnienia pozycji kobiet, tak aby wierzyły w siebie i same broniły swoich praw, z drugiej strony potrzebujemy w tym zaangażowania mężczyzn tak, aby stali się sprzymierzeńcami i sojusznikami w tej nierównej walce. Poza przyjęciem odpowiedniej postawy, można aktywnie zaangażować się we wsparcie organizacji i fundacji działających na rzecz praw i rozwoju kobiet, brać udział w panelach, konferencjach i innych inicjatywach.
Marki aktywnie wspierają Dzień Feminizmu. Dołącz do akcji #jestemfeminista.
Choć liczba firm aktywnie wspierających kobiety z roku na rok rośnie, to nadal jest niewiele marek, które w zdecydowany i stanowczy sposób zabierają głos w ważnych kwestiach, angażują się w tematy pro kobiece, manifestując kobiecą siłę w kampaniach i podejmowanych projektach. Jednym z takich brandów jest polska marka answear.LAB, która odważnie pokazuje swoje stanowisko w kwestii feminizmu. answear.LAB od początku swojej działalności stoi silnie po stronie kobiet działając na ich rzecz także na rynkach zagranicznych. Przykładem takiego działania w Polsce jest projekt GIRL POWER, gdzie całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji limitowanej został przekazany na fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.
Z okazji Dnia Feminizmu, marka zaprosiła mężczyzn, ponad 100 znanych i lubianych Polaków, do wzięcia udziału w akcji #JESTEMFEMINISTA i okazaniu wsparcia kobietom na kanałach społecznościowych. Mechanizm jest prosty: panowie zostali poproszeni o to, aby 7 listopada założyli otrzymany statement t-shirt i wyrazili swoje zdanie na temat tego, jak rozumieją feminizm, jak okazują wsparcie kobietom, zachęcając tym samym innych do podobnego manifestu. Akcja funkcjonuje pod hashtagiem #jestemfeminista #swiatowydzienfeministek #answearlab. Każdy może wziąć w niej udział i okazać solidarność swoim koleżankom, mamie, partnerce, siostrze i innym kobietom.
***
Answear.com to pierwszy polski internetowy sklep multibrandowy oferujący szeroki wybór ubrań, butów i dodatków ponad 400 światowych marek. W ofercie można znaleźć wyselekcjonowane kolekcje damskie, męskie i dziecięce m.in. marek premium, sportowych czy denimowych. Aktualnie Answear.com działa na 8 rynkach, a w planach ma start w kolejnych. Od początku swojej działalności w 2011 r. zdobył ponad 50 nagród i wyróżnień, zyskał także uznanie tysięcy klientów, którym dostarcza nieustannych modowych inspiracji, współpracując z trendsetterami i ekspertami z branży mody. Marka opiera się na własnym centrum logistycznym, które pozwala na zoptymalizowanie kosztów i usprawnienie logistyki, co finalnie wpływa na doskonałą cenę i atrakcyjne promocje. Wszystkie produkty wchodzące w skład zamówienia są wysyłane w jednej paczce – w trosce o środowisko i dla wygody klientów. W swej działalności Answear stawia na szybką dostawę (nawet tego samego dnia w wybranych miastach Polski) i jakość obsługi. Swoim stałym klientom dedykuje program lojalnościowy Answear Club, który pozwala na robienie zakupów w jeszcze atrakcyjniejszych cenach.
Źródło informacji: Answear
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Sezon motocyklowy 2026 na Ponidziu rozpoczęty! (nowe foto)
IX Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Pińczowie: Parada motocykli i koncert THE STICKS
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie
83 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie
Kolej do Buska-Zdroju coraz bliżej. Samorządy mówią jednym głosem (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Strażacy ćwiczyli w terenie. Jak wyglądały działania 'Obozowisko 2026'? (foto)
ZUS informuje: zmiany w obszarze zwolnień od pracy oraz orzecznictwie lekarskim
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Balony znów nad Pińczowem. Znamy termin wydarzenia w 2026 roku
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
Kulturalny maraton na Ponidziu. Setki wydarzeń do końca 2026 roku
Bajkowy Korowód w Pacanowie. Konkurs z nagrodami dla uczestników
Dzień Kobiet na kieleckim deptaku. Jarmark Wiosenny i koncert Norbiego
Kruche piękno porcelany. Wyjątkowa wystawa otwarta w Pińczowie (foto/video)
Koziołek Matołek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla młodych twórców
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Włodzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Pińczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Pawła Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
| Komentarze (2) |
Wlaśnie nich panie wożą szambo w końcu rownouprawnienie E nie tam to dama jedną z drugą nie pójdzie
;) (2021-11-06 22:27:22)
Pedał z pedałem..lesba z lesbą. Wszystcy degeneraci w kupie..ruja i poróbstwo. Albo odwrotnie.
W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.