swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Prawie 100 milionów złotych trafi na Ponidzie. Minister Michał Cieślak wręczył promesy (video)

Dodane: Marta Data: 2021-10-27 16:50:20 (czytane: 10036)  Wersja do druku

Prawie 100 milionów złotych trafi na Ponidzie. Minister Michał Cieślak podczas konferencji prasowej, zorganizowanej we wtorek, 26 października w Pińczowie przekazał samorządowcom symboliczne czeki.

Gmina Pińczów otrzymała 10 milionów złotych na pierwszy etap budowy infrastruktury wodno - kanalizacyjnej. Dofinansowanie przeznaczone jest w ramach programu Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Symboliczny czek na tę kwotę odebrał z rąk Pana Ministra Michała Cieślaka Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów.

 Zobacz

- To szansa na zmniejszenie nierówności społecznych i stworzenie lepszych warunków do życia. W pierwszej z pięciu edycji Ponidzie otrzyma blisko 100 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania. Lepsza i bardziej dofinansowana służba zdrowia, niższe podatki, wyższa płaca i zamożniejsze polskie rodziny. To właśnie istota Polskiego Ładu. Rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny - mówił minister Michał Cieślak. I dodał: - Program Inwestycji Strategicznych wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Program wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Firmy z naszego regionu będą uczestniczyły w pracach nad wygranymi projektami, tworząc nowe miejsca pracy. Działania te poprawią warunki życia naszych mieszkańców - gratuluje mieszkańcom i włodarzom. którzy otrzymali wysokie wsparcie.

Ponad 3 miliony złotych to kwota dotacji, jaką Powiat Pińczowski otrzymał z programu Polski Ład. Środki pozwolą zrealizować projekt pn. "Zdrowe Ponidzie - inwestycja w infrastrukturę medyczną".

"Dziękujemy bardzo za przekazane wsparcie. Zapewniam, że będzie ono służyło wszystkim mieszkańcom powiatu" -mówiła sekretarz Wioletta Usnarska odbierając czek z rąk ministra Michała Cieślaka.

 Zobacz

Zobacz

Dodajmy, że cały projekt wart jest 3 miliony 800 tysięcy złotych, a jego celem nadrzędnym jest ułatwienie dostępu do usług medycznych mieszkańcom południowego regionu województwa  świętokrzyskiego. Dzięki dotacji infrastruktura szpitala powiatowego zostanie dostosowana do zmieniających się potrzeb po Covid-19. W ramach prac zaplanowano m.in. utworzenie dodatkowego ciągu komunikacyjnego, utworzenie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu, Oddziału Chirurgii Jednego Dnia oraz Oddziału Rehabilitacji.
 
Źródło: UMiG Pińczów, Powiat Pińczowski

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry