swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dominika Pawełczyk brązową medalistką Mistrzostw Świata juniorek w bilard

Dodane: Marta Data: 2021-10-12 16:00:54 (czytane: 22101)  Wersja do druku

Fantastycznie spisała się zawodniczka UKS "Miłek Wiślica" w zakończonych mistrzostwach świata juniorek i juniorów w bilard, które odbyły się w Klagenfurcie w Austrii.

 Zobacz

Debiutująca  w zawodach aktualna mistrzyni Europy juniorek, po bardzo dobrej grze, awansowała do półfinału i dopiero w tej walce musiała uznać wyższość zawodniczki z Korei Południowej Kim Hyerim zdobywając brązowy medal.

To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że był to debiut Dominiki w zawodach tej rangi. Dodać należy, że Dominika jest drugą zawodniczką z Polski ( i z naszego województwa ), która wywalczyła medal dla naszego kraju w mistrzostwach świata juniorek.

Ogromne gratulacje dla zawodniczki i całego sztabu szkoleniowego na czele z trenerami klubowymi Dominiki, Szczepana Sekuły i Przemysława Domagały z klubu UKS "Miłek Wiślica". Jest to świetny prognostyk przed mistrzostwami Polski Kobiet, które w grudniu odbędą się w Kielcach. Dominika pomimo, że ma dopiero 17 lat będzie należała do pretendentek do medali.

Świetnie spisali się też dwaj koledzy z reprezentacji  biorący udział w mistrzostwach świata. Szymon Kural z Klubu "TCF HUB"  Kraków, w grupie junior starszy, wywalczył tytuł wicemistrza świata, a w grupie młodszej Dominik Jastrząb z klubu" Fair Play" Jaworzno został mistrzem świata.

 Zobacz

Polska wygrała również klasyfikację medalową mistrzostw.

Klasyfikacja medalowa TOP 3:

1. Polska    1  -  1  -  1    Razem  3
2. Austria   1  -  0  -  1    Razem  2
3. Niemcy   1  -  0   - 0   Razem  1

Serdeczne podziękowania za umożliwienie wyjazdu na mistrzostwa świata Zarząd klubu i Dominika składa, Staroście Buskiemu Panu Jerzemu Kolarzowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wiślica Panu Jarosławowi Jaworskiemu, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego  w Busku Zdroju Pani Annie Karwat.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry