swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Nocowanie w Kopalni

Dodane: Marta Data: 2021-09-23 17:27:22 (czytane: 13322)  Wersja do druku

W dniach 18 - 19 września, Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju zorganizowało wyjazd autokarem dzieci i opiekunów na nocowanie w Kopalni Bochnia.

Nocowanie  250 metrów  pod ziemią zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Jednak głównym  celem było, aby dzieci dla poprawy zdrowia przebywały w szczególnym mikroklimacie jaki stwarza Kopalnia Soli.

nocowanie_w_kopalni_1.jpg 

W programie przewidziano zwiedzanie kopalni, zajęcia integracyjne dzieci oraz kolację i śniadanie w formie bufetu.

Na drugi dzień po wyjeździe na powierzchnię grupa zwiedziła piękne Muzeum Motyli - największe w Polsce, tężnię, Zamek Dębno wraz z jego zbiorami oraz odwiedziła Sanktuarium Najświętszej Mari Panny z Lourdes w Porąbce Uszewskiej.

nocowane_w_kopaln_2.jpg

Wyjazd  został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Buskiego w ramach programu Zdrowie, za co składamy serdeczne podziękowanie. 

Zapraszamy na następne Nocowanie w Kopalni  Bochnia w dniu 23-24.10.2021r., informacja pod nr tel. 664 433 225 lub 508 767 606.


Przewodnicząca
Stowarzyszenia "Razem Dzieciom"
Bogusława Majcherczak

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

Proszę o odpowiedź do ZORRO (2021-09-27 00:12:38)

Czyli te wycieczki są tylko dla dzieci z ubogich rodzin? Jeśli wiesz coś na ten temat napisz proszę, jakie warunki trzeba spełnić, aby dziecko mogło pojechać.

Zooro (2021-09-26 15:18:37)

Dobrze że powiat dba o dzieci z najuboższych rodzin

Proszę o odpowiedź (2021-09-26 01:22:21)

Czy ktoś wie jakie są warunki by pojechać na taką wycieczkę? Czy to są wyjazdy dla dzieci z ubogich rodzin, czy każdy może jechać jeśli zapłaci? A jeśli dla dzieci z ubogich rodzin, to jakie potrzeba zaświadczenie? Czy z opieki społeczne czy inne zaświadczenie, skąd?

zzz (2021-09-24 09:15:42)

Podziękowania dla organizatorów tej wycieczki.......dobry przykład dla burmistrza

(2021-09-24 07:31:24)

Powiat Buski ponoć dba o zabytki, może znalazły by się pieniądze na dom Jana Długosza w Nowym Korczynie?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry