swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Areszt dla dilera

Dodane: Marta Data: 2021-08-03 12:06:47 (czytane: 14033)  Wersja do druku

W miniony piątek pińczowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mężczyznę, który trudnił się handlem narkotykami. Razem z nim zatrzymali też 29-latka, który zakupił od niego porcję substancji psychoaktywnej. Kupującemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś sprzedającemu aż 10.

Policjanci od pewnego już czasu mieli podejrzenia co do nielegalnej działalności 25-letniego mieszkańca Pińczowa, dlatego też bacznie mu się przyglądali. W piątek podjęli czynności, które doprowadziły do jego zatrzymania zaraz po tym, jak sprzedał porcję amfetaminy 29-latkowi.

Obaj we wstępnym przesłuchaniu przyznali się do tego, iż do podobnych transakcji dochodziło pomiędzy nimi w tym roku już kilkukrotnie. Dodatkowym obciążeniem dla sprzedającego były narkotyki, które znaleziono w jego domu. Mundurowi ze znajdujących się tam skrytek wyciągnęli bowiem 24 różnej wielkości zawiniątka z białym proszkiem. Wstępna analiza wykazała, że jest to amfetamina w ilości ponad 30 gramów. W domu znaleziono też kilka porcji haszyszu oraz pieniądze, które mogły pochodzić z nielegalnego procederu.

Wszystkie substancje i pieniądze zostały zabezpieczone. Ich właściciel decyzją sądu został zaś osadzony w areszcie na czas 2 miesięcy. Obu uczestnikom transakcji narkotykowej grożą kary pozbawienia wolności. Za posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za handel nimi do lat 10.

Opr. D.S
Źródło: KPP Pińczów

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry