swietokrzyskie.info

Wtorek, 27 lipca 2021, Do końca roku 157 dni Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Kawiarenka Festiwalowa z Wiesławem Ochmanem - foto/ zapis transmisji LIVE

Dodane: Marta Data: 2021-07-12 13:34:31 (czytane: 3966)  Wersja do druku

W przedostatni dzień XXVII Międzynarodowego Festiwalu imienia Krystyny Jamroz gościem Kawiarenki Festiwalowej był nadzwyczajny Wiesław Ochman. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapisu transmisji LIVE ze spotkania.

Żadne słowa nie oddadzą atmosfery spotkania z Wiesławem Ochmanem. Niesamowity dowcip, charyzma i urok osobisty czarowały zasłuchaną publiczność. Człowiek tak wielu talentów a jednocześnie tak uroczy i skromny skradł wszystkie serca. Zapraszamy do obejrzenia zapisu transmisji LIVE  i fotorelacji ze spotkania.

Zobacz

 Zobacz

Przypomnijmy i nie boję się użyć tego określenia  jak  wybitnym człowiekiem jest Wiesław Ochman. To tenor, malarz i reżyser. Zaliczany jest do grona najwybitniejszych nie tylko polskich artystów operowych. Debiutował w Operze Śląskiej następnie występował na scenie Miejskiego Teatru Muzycznego w Krakowie i w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Śpiewał na wszystkich ważnych scenach operowych świata i estradach, m.in. w mediolańskiej La Scali, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, operach Paryża, Hamburga, Berlina, Wiednia, San Francisco, Buenos Aires, Moskwy, Sewili, Barcelony, Madrytu, Waszyngtonu itd. oraz na słynnych festiwalach w Glynd-bourne, Orange i Salzburgu.

Zobacz

Koncertował z Berlińskimi i Wiedeńskimi Filharmonikami.Występował pod dyrekcją znakomitych polskich mistrzów batuty, a także najsłynniejszych dyrygentów świata takich jak, Herbert von Karajan, Karl Boehm, Leonard Bernstein, Rafael Kubelik, Claudio Abbado, Ricardo Muti, James Levine, Nello Santi itd. w przedstawieniach reżyserowanych przez wybitnych twórców: Giana Carla Menottiego, Goetza Friedricha, Augusta Everdinga, Johna Dextera, Andreja Tarkowskiego, Evalda Schorma, Franca Zeffirellego, Erharda Fischera Josepha Loseya, Jean-Pierre Ponelle i innych.

Nagrał około 60 płyt z muzyką operową, symfoniczną, sakralną, kameralną, i popularną dla renomowanych firm m.in. Polydor, DGG, Decca, Supraphon, EMI, Naxos, Polskie Nagrania, Sony.Dokonał wielu nagrań z Orkiestrą Polskiego Radia. Wystąpił w filmach telewizyjnych; Carewicz, Salome, Eugeniusz Onegin. Miał 70 wystaw indywidualnych swojego malarstwa. Po roku 1999 zajął się też reżyserią.

Otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień m.in. Krzyż Komandorski z Gwiazdą OOP, Złotą odznakę Gloria Artis, Order Uśmiechu itd. Jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i doktorem honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, której jest absolwentem oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 Zobacz

Zobacz

Współorganizował szereg aukcji charytatywnych wspierających polską kulturę i sztukę w kraju i za granicą. Wraz z Krzysztofem Missoną zainicjował akcję zbiórki funduszy na renowację zabytków Krakowa koncertem w Teatrze Słowackiego. Z funduszy uzyskanych z aukcji sztuki polskiej w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku m.in. wyremontowano Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie. Od wielu lat uczestniczy i współorganizuje koncerty galowe Fundacji Auxilium wspierającej Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Jego działalność została opisana w książkach: Wacław Panek – Ochman, Jerzy Skrobot – Tonacje sławy, Jerzy Skrobot – Obrazy wyśpiewane kolorem, Olgierd Budrewicz, Wiesław Ochman – O wszystkim, Jerzy Skrobot – Meandry.

Źródło: Katalog Festiwalu

Zdjęcia: Jarosław Kruk

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Leon (2021-07-10 13:02:55)

Panie Marku Festiwal festiwalem, ale nie widzę u Pana apelu odnośnie parkingów i pieszego korzystania z miasta.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-07-16, godz:

  Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

  Lipiec w Busku-Zdroju będzie rozbrzmiewał koncertami Buskiej Orkiestry Zdrojowej pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty. Zapraszamy na buskie lato pełne muzyki.  Wróć do góry