swietokrzyskie.info

Wtorek, 27 lipca 2021, Do końca roku 157 dni Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Wiadomosci

List Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik do dzieci w sprawie zachowania zasad bezpieczeństwa

Dodane: Marta Data: 2021-06-17 13:47:30 (czytane: 2874)  Wersja do druku

Drogie Dzieci, dobiega końca wyjątkowo trudny dla Was rok szkolny. Ostatnio dużo czasu spędziłyście w domach, przy komputerach, ucząc się zdalnie.

 Zobacz

Kasa   Rolniczego   Ubezpieczenia   Społecznego,   chcąc   choć   trochę  współuczestniczyć  z  Wami  w  tej  formie  zdobywania  wiedzy,  również  włączyła  się  w  edukację  online.

Udostępniliśmy  na  swojej  stronie  internetowej  kurs  e-learningowy,  broszury  i  filmy  dotyczące  zasad  bezpieczeństwa  w  gospodarstwie  rolnym.  Myślę,  że  były  one  pomocne  w  zdobywaniu  wiedzy,  co  potwierdza  Wasz  liczny  udział  w II Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w  Gospodarstwie  Rolnym  i XI  Ogólnopolskim  Konkursie  Plastycznym  dla  Dzieci,  które  z  racji  obchodów  tegorocznego  jubileuszu  przebiegały  pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Bardzo mnie cieszy, że tak aktywnie zaangażowałyście się, na miarę swoich możliwości i lat, w działania na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej oraz rolniczym chorobom zawodowym. Choć brzmi to poważnie, a nawet dojrzale, to właśnie dzięki poznawaniu już w Waszym wieku zasad bezpiecznego przebywania i pracy w gospodarstwie rolnym unikniecie teraz i w przyszłości wielu niebezpiecznych sytuacji, które mogą prowadzić do groźnych wypadków i chorób.

Rolnicza praca nigdy nie ustaje, toczy się swoim rytmem mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią czy zmienną aurą. Rozpoczął się okres wytężonych prac polowych, wkrótce zaczną się żniwa, a dla Was wakacje. Pamiętajcie  proszę,  że  zabawa  i  odpoczynek  powinny  przebiegać  w  warunkach  umożliwiających  zachowanie  zdrowia i życia. Przypomnę więc, że dzieciom nie wolno obsługiwać maszyn rolniczych i przebywać w ich pobliżu, gdy pracują. Nie powinnyście również uczestniczyć w pracach związanych z użyciem ostrych narzędzi, zwłaszcza mechanicznych, np. w spawaniu czy obróbce drewna. Nie zbliżajcie się także do środków chemicznych używanych w  gospodarstwie  –  oprysków,  nawozów,  paliw  itp.  Kontakt  z  nimi  może  być  dużym  zagrożeniem  dla  Waszego  zdrowia  i  prawidłowego  rozwoju.  Uważajcie  również  na  zwierzęta  gospodarskie,  przede  wszystkim  te  duże,  które  choć  przyjazne,  mogą  wyrządzić  krzywdę.  Pamiętajcie,  że  dzieciom  nie  wolno  przebywać  na  wysokości,  w zamkniętych zbiornikach, wykopach, w zapyleniu i hałasie, przenosić ciężarów, a także uczestniczyć w pracach, przy  których  występuje  niebezpieczeństwo  wybuchu  czy  pożaru.

Zapoznajcie  się  z  „Wykazem  czynności  szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. Ich wykonywanie niesie ze sobą ogromne ryzyko dla Waszego bezpieczeństwa.

Odpoczywajcie i bawcie się w miejscach do tego przeznaczonych, za wiedzą i zgodą Waszych rodziców. Bądźcie też uważni na drogach publicznych oraz podczas zabaw i kąpieli w zbiornikach wodnych. Wierzę, że w każdym miejscu i sytuacji będziecie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.Z okazji rozpoczynających się wakacji życzę Wam udanego odpoczynku, wspaniałej pogody, wielu przygód i niezapomnianych wrażeń. Wróćcie we wrześniu do szkoły zdrowi i wypoczęci.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
dr Aleksandra Hadzik

 Zobacz

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-07-16, godz:

  Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

  Lipiec w Busku-Zdroju będzie rozbrzmiewał koncertami Buskiej Orkiestry Zdrojowej pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty. Zapraszamy na buskie lato pełne muzyki.
  Wróć do góry