swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

Ścieżka rowerowa i malownicze krajobrazy Buska-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2021-06-08 10:20:55 (czytane: 3346)  Wersja do druku

Razem z Magdalena Maj - "Aktywną Mamą z Uzdrowiska" zapraszamy na kolejną wycieczkę po malowniczej okolicy Buska-Zdroju. Najnowszy film jak opisuje sama autorka pokazany jest w duchu filozofii "Slow life"- życia w zwolnionym tempie, z dala od codziennej bieganiny.

 Zobacz

- "W tej idei chodzi o to, żeby być tu i teraz. Staram się czerpać przyjemność z małych rzeczy, żyć bez pośpiechu, nie marnować sił na błahostki. Busko-Zdrój takie właśnie jest. Tu czas zwalnia, można się zrelaksować, być blisko przyrody, a biorąc głęboki oddech nie zastanawiasz się jakie zanieczyszczenia wdychasz.

Tak właśnie przedstawiam to miasto ludziom, którzy tu przyjeżdżają. I Wy, drodzy Buszczanie także doceniajcie to, co Was otacza. Ważne jest też to, (o czym często zapominamy w erze internetu w telefonie), aby skupić uwagę na danej czynności, osobie i rozmowie.

Idąc dalej tą drogą - zamiast kupować przetworzoną żywność nauczyłam się przyrządzać posiłki, które nie są pracochłonne, ale przygotowane z dobrej jakości produktów. Nie marnuję jedzenia, planuję zakupy oraz wykorzystuję dobrodziejstwa przyrody. Nie napędzam i tak rosnącego konsumpcjonizmu ..."  - Magdalena Maj "Aktywna Mama z Uzdrowiska".

 Zobacz

Nam pozostaję jedynie zaprosić wszystkich czytelników do pełnego ciepła i dziecięcej radości świata Autorki  Vloga.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (12)
     

Aktywna mama z uzdrowiska (2021-06-11 20:15:06)

Dzień dobry Panie Marku. Dziękuję za tak żywe zainteresowanie moją osobą. Zapraszam do kontaktu: aktywnamamazuzdrowiska@gmail.com odpowiem na wszystkie nurtujące pytania. Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu

(2021-06-09 14:03:02)

Filmik OK ale jestem kierowcą i kilka razy zdarzyło się że rowerzysta wpada z rozpędem na pasy i muszę gwałtownie hamować, wiem że są kierowcy są czasami niemili ale z czegoś to wynika .Szanujmy siebie i dbajmy o wzajemne bezpieczeństwo.

Edmund przejzd Langiewicza/Dmowskiego (2021-06-09 13:12:58)

Film bardzo fajny, piękne krajobrazy. Trzymam kciuki za kolejne odcinki. Może wreszcie komuś otworzą się oczy odnośnie tego przejazdu - skrzyżowania Langiewicza/Dmowskiego. Ścieżka dla samobójców lub osób o mocnych nerwach szukających wrażeń. Za wiele milionów tworzona jest kładka na Górkę" gdzie ruch samochodowy jest nieporównywanie mniejsza, a na skrzyżowaniu z drogą krajową jest ścieżka rowerowa bez możliwości bezpiecznego przejazdu. I te pseudo spowolnienie ruchu z kostki brukowej plus ograniczenie do 20km/h. Osobiście za każdym redukuję w tym miejscu prędkość, natomiast samochody jadące za mną zaczynają wyprzedzać na skrzyżowaniu/ przejściu dla pieszych albo w najlepszym przypadku kierowcy wyrażają swój gniew trąbiąc. Mieszkam w okolicy od wielu lat i Policji która kontrolowałaby zachowanie kierowców w tym miejscu nie widziałem. Oby nie doszło kiedyś do tragedii. Pewnie wówczas problem zostałby rozwiązany błyskawicznie.

Marek (2021-06-08 22:25:39)

Wojtek, masz rację. Te niby progi zwalniające to największy idiotyzm drogowy jaki w życiu widziałem. Stoją zakazy 20 km/godz. a wszyscy zapiera......ją na maxa. Przepisy są łamane notorycznie no kto przy zdrowych zmysłach będzie jechał jak traktorem. Jeźdzę tamtędy kilka razy dziennie od lat i nigdy nie widziałem Policji. Mieliby tam niezłe żniwo i budżet pękał by w szwach. Nie chcą widocznie kasy.

Do CCC (2021-06-08 22:24:39)

Cena Czyni Cuda. Zazdrość dupę ściska.

Marek (2021-06-08 22:21:46)

Wojtek, masz rację. Te niby progi zwalniające to największy idiotyzm drogowy jaki w życiu widziałem. Stoją zakazy 20 km/godz. a wszyscy zapiera......ją na maxa. Przepisy są łamane notorycznie no kto przy zdrowych zmysłach będzie jechał jak traktorem. Jeźdzę tamtędy kilka razy dziennie od lat i nigdy nie widziałem Policji. Mieliby tam niezłe żniwo i budżet pękał by w szwach. Nie chcą widocznie kasy.

do poniżej (2021-06-08 22:21:33)

Z kim Pani pozowała w swoim pierwszym wejściu?

Wojtek (2021-06-08 22:09:52)

ścieżka ok ale na ul Langiewicza trzeba zlikwidować te pseudo progi zwalniające wykonane z kostki brukowej która się zapadła i tiry tak tak zasuwają ile fabryka dała a ziemia się trzęsie mieszkam w pobliżu jest masakra aż cała chała drży a już nie winiąc jak przejechać przez drogę na rowerze żaden tir nie stanie masakra Zróbcie coś z tym bo ktoś zginie

cccccc (2021-06-08 22:00:47)

nic nadzwyczajnego ta mama nie pokazuje takich jak ona jest wiele i nie piszą nic o sobie mam ktore razem z dziećmi odwiedzają ścieżkę rowerową jest wiele ja sama co dzień tam jeżdżę i widzę i czym tu się chwalić .Jaka to aktywność to zwykła opieka i wychowanie dzieci.Spełnia obowiązek matki w stosunku do dzieci

Marek (2021-06-08 21:58:50)

SUPER robota. Wspaniała promocja Buska. Wreszcie ktoś otwiera Uzdrowisko na ludzi młodych z dziećmi. Cudowna rodzinka. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.

gt (2021-06-08 20:58:41)

Okolice Buska są cudne. Ścieżka rowerowa - fajnie że jest. Tylko czemu taka krótka i dlaczego nie jest poprowadzona z centrum miasta? Jadąc Langiewicza od Bohaterów Warszawy dzieci właściwie muszą jechać po chodniku. Na Langiewicza są tylko zebry dla pieszych, nie ma oznakowanych przejazdów rowerowych. Podobnie przy przecięciu Langiewicza i Dmowskiego. Były jakieś plany rozbudowy ścieżek, jakieś mapy trzymających strukturę ciągów pieszo rowerowych i...?

Aga (2021-06-08 19:05:04)

Super filmik, fajny pomysł. Pozdrawiam. 🙂

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry