swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

Pomoc osobom uzależnionym

Dodane: Marta Data: 2021-06-07 09:44:56 (czytane: 1366)  Wersja do druku

Ciekawe i pożyteczne dla buskiej społeczności spotkanie odbyło się w dniach 28-30 maja przy ul. Partyzantów 22 w Busku-Zdroju. Stowarzyszenie Kampania Społeczna Wybierz Życie gościło Koordynatora krajowego Programu Coffee House, Jana Jędrzejczaka i jego małżonkę Zofię, specjalistę terapii uzależnień.

Program realizowany jest przez Społeczną Misję Chrześcijańską TEEN CHALLENGE, międzynarodową organizację, która poprzez swoje ośrodki terapeutyczne, punkty konsultacyjne i różnego rodzaju programy dociera do tysięcy osób potrzebujących pomocy na całym świecie.

Zobacz

Program „Coffee House” proponowany przez Misję TEEN CHALLENGE ma na celu wskazanie na potrzebę aktywnego docierania do ludzi uzależnionych, koordynację różnych inicjatyw w tym zakresie, a także organizację różnego rodzaju szkoleń dotyczących pierwszego kontaktu z ludźmi uzależnionymi, motywowania do leczenia i szeroko pojętej pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Program Coffee House to sprawdzone już w kilku krajach narzędzie docierania do ludzi potrzebujących pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych. Coffee House ma już swoją europejską historię, która trwa kilkanaście lat. Polska historia służby Coffee House rozpoczęła się w 2003 roku w Koszalinie. Obecnie działa kilkanaście Coffee House’ów na terenie całego kraju.

Spotkanie zaowocowało podpisaniem porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem i Koordynatorem Programu, na mocy którego Stowarzyszenie podjęło się realizacji Programu Coffee House na terenie Buska-Zdroju.

Stowarzyszenie zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne do swojej siedziby, przy ul. Partyzantów 22, pk. 4, w każdą sobotę o godzinie 18-tej.

Zapraszamy.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

(2021-06-07 20:03:30)

Po co AA po co jakieś stowarzyszenia po co ośrodek w Morawicy,może to pomoże kilku uzależnionym.Wycofac ze sprzedaży płynny narkotyk o nazwie alkohol i będzie po problemie.Ten toksyczny alkohol produkowany jest syntetycznie i nic nie ma z dawnym alkoholem ,spozywajacy szybko się od tej trucizny uzależniają,bardzo niszczy zdrowie nie mówiąc o psychice a do normalności nie ma powrotu.

Jolanta (2021-06-07 20:01:11)

Co ma chrześcijaństwo do leczenia uzależnień ?Ma i to bardzo , to właśnie chrześcijanie mają pomagać drugiemu człowiekowi , z miłością i cierpliowością a nie pogardą ,dla ludzi uzależnionych . Każdy z tych ludzi ma swoją historię , która doprowadziła ich do sięgnięcia po używki.. Każda pomoc jest potrzebna . Zamiast jak ktoś napisał, ze będzie omijać ten twór szerokim łukiem , to może przyjdz człowieku i zaproponuj swoją pomoc , albo przynajmniej zapoznaj się z programem misji , a nie wydajesz ocenę nie znając tematu..

Piotr (2021-06-07 18:56:52)

Do PiotraTeenchallange jest ogólnoświatową organizacją, w Polsce na terenie całego kraju jest z tego co wiem ok. 20 oddziałów lub więcej. AA też wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i nikt im nie zarzuci, że chodzi o jakąś kasę. Program Coffee House współpracuje z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Proszę się troszkę dowiedzieć i potem się wypowiadać w tym temacie...

Do Piotra (2021-06-07 17:53:42)

A co ma chrześcijaństwo do leczenia uzależnień? I co z tego że program jest szeroko znany w USA? Tu jest Polska. POLSKA ! powtarzam. Coś mi się wydaje że tu o kasę chodzi. Na wszelki wypadek będę omijał ten twór szerokim łukiem.

Piotr (2021-06-07 16:12:50)

To jest Stowarzyszenie, nie jest związane z żadnym kościołem. Wiem, że ten program terapeutyczny jest bardzo znany w USA, a w Polsce są Ośrodki tej organizacji Teenchallange, które mają kontrakt z NFZ, więc leczenie jest darmowe. Ich program ma charakter chrześcijańskiej terapii uzależnień oraz szeroko rozumianej pomocy osobom potrzebującym.

dek (2021-06-07 11:14:42)

To kościół czy stowarzyszenie czy jeszcze jakiś inny twór, redaktorze więcej info na ten temat.

(2021-06-07 10:44:44)

"Ta podwyżka to kara śmierci". Branża e-papierosów chce zniesienia akcyzy

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry