swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego we Włoszczowie

Dodane: Marta Data: 2021-06-04 18:19:12 (czytane: 1815)  Wersja do druku

W piątek, 28 maja 2021 r., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbył się Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego. Gospodarzem spotkania był Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

W posiedzeniu uczestniczyli starostowie i ich przedstawiciele z 13 powiatów województwa świętokrzyskiego, a także zaproszeni goście. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Konwentu - Starosta Buski Jerzy Kolarz.

Zobacz
Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego - Starosta Buski Jerzy Kolarz i Starosta Wloszczowski - Dariusz Czechowski

Na początku spotkania Starosta Buski i Starosta Włoszczowski przywitali uczestników konwentu. Następnie Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzata Gusta przedstawiła najważniejsze informacje o Powiecie, jego głównych walorach i atrakcjach, opierając się na prezentacji multimedialnej.

W dalszej części spotkania poruszono i omówiono wiele ważnych tematów, m.in. wywiązała się dyskusja na temat reformy szpitalnictwa w Polsce w związku z planowanymi zmianami w tym zakresie oraz dyskusja w sprawie wytycznych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zasad i trybu udzielania jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem, przebudową i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Zobacz
Uczestnicy Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego

Podczas obrad Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego udzielił poparcia dla działań Marszałka i Zarządu Województwa Świętokrzyskiego dot. wsparcia starań, w celu pozyskania środków rezerwy dla programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021 – 2027 w wysokości 444 mln EUR.

Wyznaczono również osobę reprezentującą związek powiatów w pracach Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (wybrany został Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna). A także wskazano kandydata do składu Rady Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu (wybrany został Starosta Sandomierski Marcin Piwnik).

Podczas konwentu głos zabrali zaproszeni goście:

 • Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Andrzej Reczyński przedstawił prezentację na temat stanu zmodernizowania zasobów geodezyjnych w poszczególnych powiatach oraz możliwości finansowania modernizacji tych zasobów z funduszy europejskich;

 • płk Ryszard Piwowarczyk, wykładowca w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie rozdał zgromadzonym ulotki na temat uczelni, prosząc by przekazali je do szkół średnich prowadzonych przez powiaty w celu zachęcenia uczniów do studiowania na tej uczelni;

 • Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Jacek Sułek przedstawił obszary działania powiatów, na które będzie można starać się o dofinansowanie w ramach funduszy europejskich w nowej perspektywie na lata 2021 – 2027.

Na zakończenie ustalono tematykę i miejsce kolejnego konwentu.

starostwo_logo_podpis.jpg

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2021-06-10 05:21:13)

Niezwykle ważna informacja. Ze zdjęciem Kolarza oczywiście.

wyborca (2021-06-07 08:01:09)

i co uradzili?

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry