swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Policjanci zatrzymali pracownika banku. Chodzi o kradzież ogromnych pieniędzy

Dodane: Marta Data: 2021-05-26 09:42:04 (czytane: 19400)  Wersja do druku

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł w miniony weekend 42- letni mieszkaniec powiatu buskiego.

Śledczy ustalili, że mężczyzna będąc pracownikiem jednego z banków na terenie gminy Chmielnik, najprawdopodobniej wykorzystywał swoją wiedzę, by notorycznie okradać instytucję. Jego proceder trwał od października ubiegłego roku, a straty spowodowane opiewają na kwotę blisko 1 mln złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zobacz

Początek tej sprawy miał miejsce w ostatni piątek. Z policjantami z komisariatu w Chmielniku skontaktowała się 44- letnia pracownica jednego z banków. Zgłaszająca poinformowała o ujawnionych nieprawidłowościach, w efekcie których na koncie instytucji brakuje blisko 1 mln złotych. Ustalenia banku oraz policjantów wskazywały, że defraudacji musiała dokonać osoba, doskonale orientująca się w pracy systemów i mająca do nich dostęp. Tak podejrzenia padły na 42- letniego pracownika działu IT, pochodzącego z terenu powiatu buskiego. Mężczyzna został zatrzymany w ostatni weekend.

Zobacz

Z ustaleń śledczych wynika, że nieuczciwy pracownik wyprowadzał pieniądze najprawdopodobniej od października ubiegłego roku. Wykorzystywał swoje uprawnienia i wiedzę, aby po przejęciu transzy pieniędzy, kasować z systemów ślady transakcji, tak by w pierwszej chwili nie zostały zauważone. W ten sposób okradł bank na kwotę co najmniej 960 tys. złotych. 42- latek usłyszał zarzut oszustwa i oszustwa komputerowego, w związku z kradzieżą pieniędzy znacznej ilości. We wtorek buski sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec zatrzymanego 3- miesięczny areszt.

 Zobacz

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry