swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce

Dodane: Marta Data: 2021-05-24 09:26:27 (czytane: 14694)  Wersja do druku

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Juniorów Młodszych i Juniorów, które odbyły się 22 maja w Kielcach były bardzo udane dla buskich zawodników. Podczas zawodów Klub Sportowy Słoneczko zdobył 4 medale.

W zawodach  startowało 13 zawodników Klubu Sportowego Słoneczko w Busku Zdroju.
Warto zaznaczyć, że wśród naszych zawodników tylko Iza Sala  jest juniorką, pozostali zawodnicy to młodzicy oraz kategoria dzieci młodszych.

 Zobacz

Medale zdobyli   

  • Złoto  Wiktor GAWLIK w rzucie oszczepem 600g -14,39m

  • Srebro Izabela SALA skok w dal  4,99m

  • Brąz  Jakub Kowalczyk skok w dal 4,86m (PB rekord życiowy)

  • Sztafeta 4x100 (Jakub Kowalczyk, Kacper Podolski, Wiktor Gawlik, Damian Wróbel)

Zobacz

Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi pozostali zawodnicy:

  • Gabriela Parada – 200 m  32:38, rocznik 2011
  • Blanka Sztuk  - 200m 35: 89, rocznik 2012
  • Magdalena Wróbel 200m 31:47, rocznik 2008
  • Damian Wróbel – 200m 32:28, rocznik 2010
  • Kamila Bławat – 100m 15:96, rocznik 2009 (PB  rekord życiowy)
  • Anna Kawecka– 400m 63:97, rocznik 2007 (PB rekord życiowy)
  • Kaja Sztuk – 400m 74:02, rocznik 2008
  • Tatiana Parada 400 m, rocznik 2007
  • Magdalena Lech 200m 32:88, rocznik 2007
  • Kacper Podolski 100m 15:95, rocznik 2009
  • Jakub Kowalczyk 800m 2:48,82, rocznik 2006
  • Sztafeta 4x100  59:88 (Anna Kawecka Tatiana Parada, Magda Wróbel, Kaja Sztuk )

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zadanie pn .”Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie lekkoatletyka" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry