swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Minister Michał Cieślak, linia kolejowa nr 73 Kielce - Busko Zdrój, ruszy dalsza modernizacja

Dodane: Marta Data: 2021-05-19 15:25:51 (czytane: 23325)  Wersja do druku

Podczas dzisiejszego Posiedzenia Rady Ministrów przyjęto projekt uchwały w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Budowy i Modernizacji Przystanków Kolejowych na lata 2021 - 2025.

 Zobacz

Podstawowym celem projektu jest zwiększenie dostępu do transportu kolejowego dla lokalnych społeczności, zwiększenie dostępu do przystanków kolejowych dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz zwiększenie dostępu do miejsc parkingowych dla podróżnych.

Efektem realizacji programu będzie: eliminowanie wykluczenia komunikacyjnego, dostosowanie przystanków kolejowych do ruchu dalekobieżnego, a także usprawnienie komunikacji kolejowej - powiedział minister Michał Cieślak

 Zobacz

W ramach programu będą budowane nowe przystanki kolejowe oraz modernizowane już istniejące. W programie zostało ujętych ponad 660 lokalizacji dotyczących budowy, rozbudowy i przebudowy przystanków/peronów.

Na terenie województwa świętokrzyskiego do Programu zakwalifikowanych zostało włącznie 9 zadań na linii nr.73 w miejscowościach: Stawiany Pińczowskie, Grochowiska, Dębska Wola, Nida, Włoszczowice, Kije, Brzeziny, oraz na linii nr. 61- Małogoszcz i Rykoszyn.

 Zobacz

Łączny koszt tych zadań przekroczy 35 milionów zł, gdzie budżet programu to ponad 1 miliard zł. Prace remontowe ruszą jeszcze w tym roku. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ wprowadza nową infrastrukturę kolejową oraz jest kolejnym etapem przebudowy linii, która w przyszłości połączy dwa województwa - dodał minister Michał Cieślak.

 Zobacz

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry