swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

22 maja – biała sobota w ŚCO dla mam

Dodane: Marta Data: 2021-05-18 09:45:04 (czytane: 14933)  Wersja do druku

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkie mamy w sobotę, 22 maja, na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach realizowanych programów profilaktyki nowotworów złośliwych. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Zdrowie jest najcenniejszym prezentem, dlatego Świętokrzyskie Centrum Onkologii, w trosce o obecne i przyszłe mamy, zaprasza je na bezpłatną profilaktykę z okazji Dnia Matki. Badania będą wykonywane 22 maja w godzinach: 9.00-14.00. W ramach akcji będą dostępne:

  • cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym – dla kobiet w wieku 25-59 lat – w Programie profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie należy powtarzać co trzy lata. Badanie można wykonać w Poradni Ginekologicznej ŚCO. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 609 99 00 33

  • mammografia – dla kobiet w wieku 50–69 lat – zgodnie z zaleceniami Programu profilaktyki raka piersi. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Badanie można wykonać w pracowni mammograficznej ŚCO. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 607 77 88 88

Badania są wykonywane w ramach realizowanych przez ŚCO projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz

Przypominamy, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii realizuje do końca tego roku Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi – Twój świadomy wybór. Bezpłatne badanie: nasofiberoskopia – jest przeznaczona dla osób w wieku 40-65 lat, palących papierosy, nadużywających alkoholu, z ryzykiem infekcji wirusem HPV lub mających jeden z objawów alarmowych (ból gardła, pieczenie języka, przewlekła chrypa, guz na szyi, niegojące się owrzodzenie jamy ustnej, jednostronna niedrożność lub krwawienie z nosa, problemy z przełykaniem). Program dotyczy mieszkańców województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego. Rejestracja telefoniczna na badanie nasofiberoskopowe: 41 36 74 653.

Źródło: swietokrzyskie.pro

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry