swietokrzyskie.info

Sobota, 19 czerwca 2021, Do końca roku 195 dni Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Noc Muzeów 2021

Dodane: Marta Data: 2021-05-13 10:53:54 (czytane: 1736)  Wersja do druku

15 maja odbędzie się coroczna akcja "Noc Muzeów"- dzień, w którym instytucje kultury otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, w godzinach wieczornych. Niestety w tym roku, przez wzgląd na obostrzenia związane z pandemią, większość instytucji przeniosła "Noc Muzeów" do Internetu.

 Zobacz

Mimo to, jest to niesamowita okazja na zupełnie inne spojrzenie na zgromadzone przez nie eksponaty. A oto co dla nas przygotowały świętokrzyskie instytucje kultury:

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zaprasza 15 maja 2021 w godzinach od 19.00 do 22.00.

Pozostałe oddziały  Muzeum Wsi Kieleckiej (Dworek Laszczyków w Kielcach, Park Etnograficzny w Tokarni) w tym roku zaangażują się w Noc Muzeów w formule online, zapraszając na stronę www.mwk.com.pl oraz FB, gdzie odbędą się konkursy z nagrodami.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza w sobotę 15 maja w godz. 16-23 na aktualne wystawy Sylwestra Ambroziaka "Niewinność" (rzeźby i filmy) oraz Magdaleny Szczoczarz "Home away from home" (fotografia). Wstęp wolny. Zwiedzanie w reżimie sanitarnym.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. zaprasza w najbliższą sobotę 15 maja na Krzemionki  i spotkanie pod hasłem "Krzemień i Żelazo". Początek o godz. 13-  pokazy życia codziennego od epoki kamienia po okres wpływów rzymskich. O 18 start Nocy Muzeów. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na Europejską Noc Muzeów w Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Na sobotę 15 maja 2021 r. wszystkie instytucje wchodzące w skład DŚT przygotowały szereg atrakcji, w których będzie można wziąć udział całkowicie za darmo. Od godz. 15:00 w ogrodzie rozpocznie się „Hammondowe granie na powitanie", czyli koncert organów Hammonda, których wystawę stałą – właśnie od najbliższej soboty – będzie można podziwiać w oficynie Pałacyku Zielińskiego w Kielcach przy ul. Zamkowej 5. Od godz. 17:00 – na scenie letniej Pałacyku (w Ogrodzie) – swój kunszt w grze na tym instrumencie zaprezentują dwaj wirtuozi: Andrzej Zieliński (założyciel zespołu Skaldowie) oraz Józef Skrzek (założyciel zespołu SBB). Od godz. 18:00 do 22:00 wystawa stała Muzeum Hammonda będzie dostępna do zwiedzania za darmo.

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki" zaprasza na wystawę stałą „Kolekcja Domu Praczki", wystawę czasową „Andrzej Strumiłło. Pielgrzym z okiem otwartym" oraz wystawę plenerową „Jacek Waltoś. Pieta w trójnasób". Ponadto o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Gongów – na jednym z najstarszych instrumentów świata, używanych w celach sakralnych oraz leczniczych zagra Anna Kulczycka-Wasielewska. O godz. 20:00 „Dom Praczki" zainauguruje działalność sali warsztatu „Magiel". Pierwszymi zajęciami w pracowni będzie własnoręczne tworzenie zestawu kamieni do balansu. Są to różnej wielkości otoczaki, które układa się jeden na drugim, tak aby utrzymywały równowagę. Podczas warsztatów przygotowane kamienie będzie można pokrywać metalowymi płatkami, co nada im barwę miedzi, srebra lub złota.

Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Borysa „ani jawa ani sen" oraz na warsztaty (o godz. 20:00), podczas których będzie można wykonać nadruk na płóciennym woreczku do przechowywania kamieni.
Do godz. 22:00 będzie także możliwość darmowego zwiedzania wnętrz Pałacyku Zielińskiego oraz Baszty Plotkarki. Restauracja w ogrodzie Pałacyku będzie działać do ostatniego klienta...

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów w Muzeum Historii Kielc, z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne, odbędzie się  w formie transmisji internetowej. W sobotę 15 maja w godzinach od 20 do 22 muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania  wystaw czasowych: Podarunki. Depozyty. Odkrycia  i  Meteoryty  z kolekcji Krzysztofa Sochy. Zapoznanie się z najciekawszymi eksponatami umożliwią, przygotowane przez muzealników, filmy prezentujące najciekawsze eksponaty. Projekcja uzupełniona będzie komentarzem Marcina Kolasy, kuratora obydwu wystaw.  W trakcie spotkania  ogłoszone zostaną wyniki, związanych  z wystawami, internetowych quizów. Transmisja odbędzie się na muzealnym Facebooku.
 
Serdecznie zapraszamy.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry