swietokrzyskie.info

Sobota, 08 maja 2021, Do końca roku 237 dni Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Wiadomosci

Kurs snajperów WOT

Dodane: Marta Data: 2021-04-30 10:13:18 (czytane: 1192)  Wersja do druku

Są uważani za elitę żołnierzy. Prowadzą działania rozpoznawcze, po mistrzowsku się maskują i kamuflują. Precyzyjnym ogniem potrafią wyeliminować ważne cele przeciwnika. W Starachowicach odbył kurs dla wyselekcjonowanych snajperów z brygad WOT.

Zasadniczym celem dwutygodniowego kursu było wyszkolenie snajperów Wojsk Obrony Terytorialnej na poziomie podstawowym. Był on prowadzony przez instruktorów Mobilnego Zespołu Szkoleniowego – byłych snajperów Jednostki Wojskowej Komandosów w  Lublińcu. Żołnierze byli wyposażeni w powtarzalne karabiny wyborowe Sako M10. Głównym celem kursu  było rozwijanie i   doskonalenie umiejętności snajperskich żołnierzy, którzy w przyszłości staną się instruktorami do szkolenia snajperskiego.  Organizatorem był dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uczestniczyło w nim dwunastu wyselekcjonowanych żołnierzy z brygad WOT.

 Zobacz

Zakres wiedzy i umiejętności podczas kursu koncentrował się na wiedzy teoretycznej i praktycznej obejmującej  taktykę  snajpera na polu walki. Tematyka szkolenia obejmowała szkolenie umiejętności  strzeleckich, taktycznych oraz specjalistycznych. Szkoleni uczestniczyli w wykładach na temat balistyki oraz działania w ramach par snajperskich. Jest to bardzo ważny element, ponieważ skuteczność snajpera zależy od precyzyjnej współpracy z obserwatorem. Doskonalono między innymi wiedzę z zakresu balistyki, teorii strzału, budowy, eksploatacji uzbrojenia i sprzętu snajperskiego. Szkoleni zdobyli wiedzę z zasad maskowania, bytowania i przetrwania w różnych warunkach terenowych. Duży nacisk położono na praktyczne wykonywanie strzelań snajperskich na dystansie do 1200 m.

 Zobacz

Doskonalenie umiejętności instruktorów jest niezwykle ważne, gdyż muszą oni przekazać nabytą wiedzę żołnierzom Obrony Terytorialnej w brygadach. Wyszkoleni snajperzy  prowadząc precyzyjny ogień są w stanie wyeliminować ważne cele przeciwnika. Mają do perfekcji opanowaną sztukę maskowania i kamuflażu. Nabyte podczas szkolenia umiejętności przydadzą się przede wszystkim do ujednolicenia szkoleń prowadzonych w brygadach oraz podwyższą kompetencje szkolących.

Zobacz

/Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-05-08, godz: 16.00

  HLB Buskowianka zagra z SMS III ZPRP Kielce

  Zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej do oglądania transmisji LIVE ze spotkania  w ramach II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. HLB Buskowianka zagra z SMS III ZPRP Kielce. Mecz odbędzie się 8 maja 2021 roku o godzinie 16.00.  Wróć do góry