swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Przewoził dzieci na torbach z zakupami

Dodane: Marta Data: 2021-04-22 10:13:53 (czytane: 14726)  Wersja do druku

Tragedią mogłaby się skończyć podróż dla kilkuletniego chłopca, gdyby w porę nie przerwali jej mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. 29-letni kierowca smarta postanowił przewieźć malca w bagażniku, na torbach z zakupami. Skrajnie nieodpowiedzialnego kielczanina policjanci ukarali zasłużonym mandatem.

Cała sytuacja wydarzyła się w środę, około godziny 14. Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie policjanci z kieleckiej drogówki, w rejonie ul. Radomskiej zwrócili uwagę na smarta. Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, że zaraz za tylną szybą, w bagażniku siedział chłopczyk, bokiem do kierunku jazdy. Stróże prawa zatrzymali auto i przystąpili do kontroli. I wówczas wyszło na jaw, że czujność policjantów być może zapobiegła tragedii. Okazało się bowiem, że w bagażniku podróżuje dwoje dzieci.

Kilkuletnie maluchy podróżowały siedząc na torbach z zakupami. O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na 2 osoby. Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem. Nieodpowiedzialny kielczanin otrzymał mandat za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów.

Strach pomyśleć, jak mogłoby się skończyć jakiekolwiek zdarzenie drogowe z udziałem smarta, w którym tak były przewożone małe dzieci. Nie tak dawno, bo w piątek, w miejscowości Grabownica w wypadku drogowym ucierpiało 2-letnie dziecko. Dziewczynka, mimo że podróżowała w foteliku, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. To tym bardziej pokazuje, jak nieodpowiedzialne było zachowanie 29-letniego kierowcy smarta.


Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2021-04-26 06:21:04)

typowy przedstawiciel Szkieletczyzny

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry