swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Na 'podwójnym gazie' z sądowym zakazem

Dodane: Marta Data: 2021-04-21 15:16:07 (czytane: 11363)  Wersja do druku

We wtorek, 20 kwietnia buscy policjanci zatrzymali 35-latka kierującego osobowym Oplem, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkańcowi gminy Busko-Zdrój grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W godzinach dopołudniowych w jednej z buskich miejscowości mundurowi  skontrolowali  kierującego pojazdem marki Opel. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że kierowca może nie posiadać uprawnień do kierowania. Napotkany przez nich pojazd znajdował się na drodze polnej, gdzie ugrzązł i nie mógł kontynuować dalszej jazdy. W samochodzie za kierownicą siedział mężczyzna, który podczas prowadzonej kontroli pozamykał drzwi i nie chciał z niego wysiąść.

Po niedługim czasie mężczyzna otworzył pojazd, lecz nie chciał podać swoich danych. Ponadto w trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, a przeprowadzone badanie to potwierdziło. To nie jedyny występek, jakiego się dopuścił. Podczas czynności policjanci ustalili, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania i obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Ponadto jest on  podejrzewany o kradzież paliwa na jednej buskich stacji paliw.

Teraz  mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed Sądem.

 
Opr. MZ
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2021-04-22 06:29:34)

To ile ten opel miał tych promili ?

Alkohole (2021-04-21 16:26:26)

Alkohol. Znowu gm Busko :(

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry