swietokrzyskie.info

Niedziela, 16 maja 2021, Do końca roku 229 dni Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Projekt 'Przystań Kultury' pińczowskiego centrum kultury z dofinanowaniem. Będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń

Dodane: Marta Data: 2021-04-14 10:47:26 (czytane: 2447)  Wersja do druku

Spotkania z wybitnymi twórcami z Pińczowa, warsztaty muzyczne i rękodzielnicze, koncert. Wiele atrakcyjnych wydarzeń czeka na nas w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury "Przystań kultury", który otrzymał 33 000 złotych dofinansowania w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura Dostępna".

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do kultury w oparciu o zasadę – dom kultury bliżej Ciebie. Pragniemy, aby kultura – która szczególnie teraz jest tak mocno ograniczona przez pandemię - mogła dotrzeć do różnych miejsc na terenie naszej gminy prezentując całe spektrum twórczości artystycznej. Teatr, film, muzyka, rękodzieło – to wszystko znajdzie się na mapie naszej kulturalnej wyprawy. Niezwykle ważne jest dla nas, aby działania realizowane były wspólnie, dlatego opieramy nasz projekt na partnerstwach: z Urzędem Miejskim w Pińczowie, lokalnymi stowarzyszeniami oraz społecznością lokalną.

- Co czeka nas w ramach projektu? Wiele ciekawych działań dla różnych grup odbiorców, które odbywać się będą przede wszystkim w przestrzeni otwartej. W ofercie znajdą się: warsztaty muzyczne dla dzieci – nauka gry na ukulele, warsztaty rękodzielnicze – upcyklingu, koronki klockowej,  ceramiczne, spotkania z wybitnymi twórcami pochodzącymi z naszego miasta, m.in: Andrzejem Barańskim i Arturem Dutkiewiczem, plenerowe wieczory filmowe, warsztaty kamishibai, spektakl teatralny dla dzieci, mini plener malarski,  a na finał koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Dodatkowo chcemy stworzymy wakacyjną, otwartą przestrzeń z animacjami nad pińczowskim zalewem. Mamy nadzieję, że każdy kto chce uczestniczyć w życiu kulturalnym naszej gminy znajdzie coś dla siebie - informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Realizacja projektu rozpocznie się już w maju. Terminy pierwszych warsztatów i spotkań podane zostaną po dopuszczeniu realizacji działań kulturalnych.

Wniosek „Przystań Kultury” dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Zobacz

Źródło: UMiG Pińczów • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry